elektronik imza

hepsi | bugün   7 entry   -

0

sadece imza sahibinin tasarrufunda bulunan, özel bir araçla oluşturulan, nitelikli elektronik sertifikaya dayanarak imza sahibinin kimliğinin tespitini ve imzalanmış elektronik veride sonradan herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığının tespitini sağlayan imzadır.

1

elektronik imza ya da sayısal imza, başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veridir. e-imza olarak da bilinir. elektronik ortamlarda imza yerine kullanılabilen yasal kimlik doğrulama sistemidir.

0

elektronik imza ile mobil imza aynı mevzuata tabi olduğundan aynı güvenlik önlemleri her ikisi için de geçerlidir. mobil imza almak istediğinizde öncelikle gsm operatörünüzden elektronik imza standartlarına uygun güvenlik sunan sim kart satın almanız gerekiyor. o nedenle aralarında güvenlik farkı bulunmamakta.

0

internet ortamında yapılan bir insan çeşididir sadece sahibi olan kişinin imza atabileceğini şekilde kendi telefonuna bir mesajın gelmesi ile bile onu bilgilendirir.

0

ınternette imza atılması gereken yerlere elektronik imza diye bir şey var oraya isim tam isminizi isim soyisim yazarak elektronik imza atabilirsiniz

0

e-imza olarak da bilinir. elektronik ortamlarda imza yerine kullanılabilen yasal kimlik doğrulama sistemidir. bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından onaylı elektronik sertifika hizmet sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır.

0

elektronik ortamda hazırlanan belgelerin çıktısının alınıp da imzalanması eziyetini ve israfını ortadan kaldıran çok faydalı bir yazılımdır. aslında hem yazılım hem donanımdır. çok faydalı bir olaydır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler