ejderha

hepsi | bugün   8 entry   -

2

ejderhalar mitolojik bir yaratık olup avrupa ülkelerinde uğursuzluğu temsil etmesine rağmen uzak doğu ülkelerinde ejderhalar sonsuz iyilik ve bilgeliği temsil eder. günümüzde dünya üzerinde yaşamamış olmasına rağmen efsanevi kitaplarda yarasa kanatlı , dikenli kuyruklu , derisi pullu , ağzından ateş saçan, uçabilen, dev kertenkele ya da yılan biçimindeki efsanevi canavardır.

1

efsanevi bir canlıdır. birçok kitap, dizi, filme konu olmuştur. genelliklr kötü olarak bilinirler. lakin iyi ejderhalar da ekranlara yansımıştır. ağzından alev çıkaran, timsah ve yılan karışımı bir canlı figürüdür.

1

mitolojik zamanlarda var olduğuna inanılan efsanevi hayvandır. filmlere ve çizgi filmlere bol bol konu olan yaratık kötü karakterli ve insanlara zarar veren bir hayvan olarak bilinir.

1

gerçek olduğu söylense de ilginç ama inanması zor, mitolojik çağlarda yaşamış olduğu belirtilen ve nesli tükenen hayvan türü.
-sinirlendiğimde ağzımdan alev çıktığını söyleyen ejderha türünün son numunesi olduğumu belirten bir sevgilim var.

1

mitolojik çağlarda yaşamış olduğu söyleniyor ve ben hala emin değilim, ağzından alevler çıkan bir hayvanın yer yüzünde olabileceğine.
betimlemeler ve tanımları hatta çizgi film ve bazı görselleri itibari ile komodo ejderini de andıran, sırtında ki tırtıkları ve kuyruğu ile de timsah benzeri acayip bir varlık, yaratık.

2

ejderha, ejder olarak da bilinir, yarasa kanatlı, dikenli kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele ya da yılan biçimindeki efsanevi canavar. tarih öncesinin ejderhayı andıran dev sürüngenleri hakkında hiç bilgi yokken bile bu yaratıkların varlığına inanılırdı.

1

oldukça korkunç bir hayvandır yeşildir ve ağzından ateş çıkaran sinirlendiğinde öfkelendiğinde ateşini gördüğümüz hayvandır pençeleri çok uzundur.

0

alev püskürten, kanatlı uçan efsanevi yaratıklara ejderha denmektedir. birçok kültürde bulunur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.