döviz kuru

hepsi | bugün   7 entry   -

1

ülke para birimlerinin ulusal piyasadaki değerine döviz kuru denir. başka bir deyişle yabancı para birimlerinin başka bir ülkenin para birimi karşısındaki değeridir.

0

yurt dışında kullanılan paralar ile ilgili olarak değişiklik göstermektedir. döviz kurları kullanılan para birimi ve yaşadığınız ülkenin dış borçları ile şekil almaktadır.

-1

yurt dışından gelen turistlerin türkiye'de gezmesi için paralarını türk lirasına çevirdiği mekan orada doların altının yer onun bütün ülkelerin paralarının tl çevirir.

1

ülke para birimlerinin, ülkenin kendi parasının değer kaybetmesi ya da değer kazanması sonucunda belirlenmesi durumudur.

0

yabancı para birimlerine döviz denir. döviz kuru ifadesi her yabancı para birimi için kullanılır. en çok bilinen ve tercih edilen dövizler dolar ve eurodur. liranın dolar cinsinden değeri doların kuru, euro cinsinden değeri euro kurudur. örneğin; dolar döviz kuru 5.96 liradır.

0

türkiye'de yabancı para biriminin değerine döviz kuru denilmektedir örneğin an itibariyle dolar kuru ortalama 6 lira olmuştur

1

herhangi bir ülkenin para biriminin başka ülkelerin yabancı ülkelerin para birimleri karşısındaki değerleridir.üç çeşittir.esnek piyasa sabit kur ve denetimli kur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler