detoks

hepsi | bugün   3 entry   -

1

zehirli ve sağlığa zararlı maddelerin vücuttan atılma sürecine ya da bunların vücut dışına atıldığı süreye detoksifikasyon (kısaca detoks) denir. vücudumuzda detoksifikasyondan sorumlu altı organ bulunmaktadır. bu organlar, karaciğer, böbrekler, akciğerler, lenf yumru ve damarlarından oluşan lenfatik sistem ve cilttir. bu organlar, hayat boyunca her gün, vücudun doğal metabolik süreçleri sonucu oluşan atıkları vücuttan uzaklaştırmak üzere çalışırlar. detoks vücudun, doğal, normal metabolizmasının bir işlevidir.

1

modern yaşamın bir parçası olarak, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar ve maruz kaldığımız günlük stres nedeniyle vücudumuza kurtulması pek kolay olmayan zehirli bir yük bindirdiğimizi bazen farkına varamayabiliyoruz. bu toksinler, “hastalıklar” olarak adlandırdığımız durumları geliştirmemizin sebebidir. kendimizi hastalıktan uzak tutmak, enerjimizi ve görünümümüzü yıllarca korumak için bu zehirli yükten kurtulmamız gerekiyor. detoks, çeşitli programlarla bu zehirli birikimden kurtulmanıza yardımcı olmaktır; bu da sağlığınızı ve enerjinizi yeniden kazanmanıza ve vücudunuzun yenilenmesine ve gençleşmesine izin verir. temizlenme programı sırasında destekleyici tedavileri alarak daha etkili sonuçlar elde edebiliriz.

0

vücuttaki toksinleri ve ödemi atmak için yapılan bir çeşit diyet türüdür. genel yaz aylarına girerken özellikle kadınların tercih ettiği yaklaşık 10 gün boyunca bol sıvı ve çiğ sebzelerden yapılan uygulama.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.