detoks

hepsi | bugün   8 entry   -

1

zehirli ve sağlığa zararlı maddelerin vücuttan atılma sürecine ya da bunların vücut dışına atıldığı süreye detoksifikasyon (kısaca detoks) denir. vücudumuzda detoksifikasyondan sorumlu altı organ bulunmaktadır. bu organlar, karaciğer, böbrekler, akciğerler, lenf yumru ve damarlarından oluşan lenfatik sistem ve cilttir. bu organlar, hayat boyunca her gün, vücudun doğal metabolik süreçleri sonucu oluşan atıkları vücuttan uzaklaştırmak üzere çalışırlar. detoks vücudun, doğal, normal metabolizmasının bir işlevidir.

1

modern yaşamın bir parçası olarak, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar ve maruz kaldığımız günlük stres nedeniyle vücudumuza kurtulması pek kolay olmayan zehirli bir yük bindirdiğimizi bazen farkına varamayabiliyoruz. bu toksinler, “hastalıklar” olarak adlandırdığımız durumları geliştirmemizin sebebidir. kendimizi hastalıktan uzak tutmak, enerjimizi ve görünümümüzü yıllarca korumak için bu zehirli yükten kurtulmamız gerekiyor. detoks, çeşitli programlarla bu zehirli birikimden kurtulmanıza yardımcı olmaktır; bu da sağlığınızı ve enerjinizi yeniden kazanmanıza ve vücudunuzun yenilenmesine ve gençleşmesine izin verir. temizlenme programı sırasında destekleyici tedavileri alarak daha etkili sonuçlar elde edebiliriz.

0

vücuttaki toksinleri ve ödemi atmak için yapılan bir çeşit diyet türüdür. genel yaz aylarına girerken özellikle kadınların tercih ettiği yaklaşık 10 gün boyunca bol sıvı ve çiğ sebzelerden yapılan uygulama.

0

tdk göre detoks sadeleşme, temizlenme ve arınma anlamına gelmektedir. detoks vücuttan toksin ve ödem atarak vücudun rahatlamasını sağlayan kısa vadedeki bir beslenme programıdır.

0

detoks, toksit maddelerin vücuttan atılması işlemidir. bu işlem vücudun dinlenmesini ve enerji bulmasını sağlar. şu an içinde bulunduğumuz ay, yani ramazan ayı detoksun piridir. eğer sahur ve iftarda da özenli olursak on numara detoks yaomış oluruz. kolay gelsin.

0

özellikle yaza girmeden önce vücudu temizlemek için belli bir süre boyunca belli gıdalar tüketmeye detoks denilir hatta vücudun ödem atmasını sağlamak için belli başlı içecekler vardır bunlar tüketilir

0

ınsan vücudu inanılmaz derecede pişer hareket etmediği zamanda vücudun ödem toplar ve bunların dışarıya atılması için belli bitki çayları içilir ve onlara da detoks denir.

0

genelde mevsim donuslerinde yapilan cig sebze, meyve, meyve suyu ve musliden olusan vucutta biriken toksinleri arindirmak icin yapilan yaklasik 10 günlük beslenmedir. detoks sirasinda kahve, cay, seker, sigara, alkol alinmaz vucuda mumkun mertebe islenmis urunler sokulmaz. yesil salata, elma, greyfurt, portakal, kivi detoksun vazgecilmezleridir. 10 gunun sonuna dogru hafif haslanmis sebze ve beyaz et yiyerek, vucut eski beslenme sistemine yumusak gecis yapmak icin hazirlanir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.