depresyon

hepsi | bugün   11 entry   -

2

psikolojik hastalıklar içinde en yaygın olanıdır. hastalar hayata karşı isteksizlik mutsuzluk duygularının kıskacında kalır. sabahları kalkıp güne başlamakta bile zorlanırlar. enerjileri düşüktür. bazen kalıtsal yatkınlık bazen de yaşanan problemlerle başa çıkılamadığından ortaya çıkar. psikiatrik tedavi olumlu sonuç verirgenellikle. spor gibi aktiviteler de iyi gelir.

1

kendilerini iyi hissetmeyen ve psikolojisi bozuk olan kişiler depresyon'dayım diyorlar, bazen de tam tersi olarak başka durumlar için depresyonda olma imkanı vardır ayrılık gibi şeylerde görülür.

2

depresyon veya major depresif bozukluk yaygın, ciddi, tıbbi ve tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. üzüntü, keder hisleri ve/veya daha önce hoşa giden etkinliklere karşı ilgisizliğe neden olur. kişisel verimliliği (evde-işte) düşürür.

1

insanın çok fazla psikolojisinin bozulması sonucunda artık kendini kötü hissetmesine "depresyona girmiş" denir.

2

insanın yaşadığı olaylardan etkilenerek kendisini dış çevreye kapatması durumudur. psikolojik bir rahatsızlıktır. kişinin hiç bir şey yapası gelmez.

2

insanların gün içerisinde her zaman hissettikleri üzüntülü durum ve mutsuzluktur.mesela bir insandan ayrılmak işten atılmak gibi sebepleri olabilir.

0

ruhsal sıkıntı halidir. insanın enerjisini düşüren bir haldir. hayattan soğutan, bıkkınlık, üzüntü halidir. fiziksel rahatsızlıklar da eşlik eder. örneğin; baş ağrısı, halsizlik vb.

0

acı,hüzün,keder,bunalım gibi fazla baskılı ve şiddetli olaylar yaşamanın sonucu bünyenin ruhsal olarak çökmesine depresyon denir.

0

ruhani çöküş, bunalım, mutsuzluk, sürekli acı çekmek, ağlamak, hiç bir şey yapmama isteği ve hayatla bağları koparma durumudur. ciddi seviye de olduğu düşünülen bir durumsa acilen psikolojik destek alınmalı intihara sürükler, üstesinden gelinebilecek bir durumsa acilen kendini sahil kenarına yada ormana götürmelisin açık hava da beyne giden oksijen iyi gelir.

0

uyarılara karşı duyarlılığın azalması, kişinin kendine olan güvenini kaybedip, karasarlığa düşerek güçlenmesi biçiminde ortaya çıkan en sık rastlanan psikolojik rahatsızlıklardan birdir. bir çok değişik şikayetlerle ortaya çıkan zihinsel hastalıktır.

0

bunu söyleyen sosyolog da olabilir. hatta saygın bir üniversitede sosyoloji bölüm başkanı olması ve psikolojiyle dalga geçiyor olması da muhtemeldir. bir gün sosyoloji bölümünde bir hocadan duyarsanız, hatta o bölüm saygın bir sosyoloji bölümüyse, gülünüz!..

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler