deli cesareti

hepsi | bugün   11 entry   -

0

bir olayın öncesini sonrasını düşünmeden, sonuçlarını hesaplamadan, her ne olursa olsun zarar göreceğini bile bilse her şeyi göz ardı edip yapacağından vazgeçmemek.

1

cesaretleri korkularından daha güçlü olanlar deli cesaretli denir bu tür insanlar bir işi tehlikeli olup olmadığını düşünmeden korkmadan yaparlar.

0

sonuçlarını düşünmeksizin duygularla hareket etmektir. birçok insan için korkulan bir durumdur. herkes duygularıyla cesaret edip bir şeyleri söyleyemez ya da yapamaz. tam da bu yüzden yapabilenlere deli diyoruz.

2

atın iyisine doru yiğidin iyisine deli derler diye bir sözdür vardır ama deli cesareti bence buna girmez. cesur olmak başkadır her şeye balıklama dalmak başkadır. bence deli cesareti kendine zarar verilebilecek bir cesarettir.

0

hiç bir şeyi umursamadan korkusuzca sorun yada nedenin üzerine gitmek, kendine zarar geleceğini bilse bile vazgeçmemektir.

0

hiç bir şeyi umursamadan korkusuzca davranmak

0

bir anlık bir atak ile öne atılma durumudur. konu hakkında bilgi sahibi olunulması gerekmez.

0

bence cesaret; "en kötü ne olur ?" sorusuna bulduğun yanıtların seni durdurmasına izin vermemek, özgürlük korkunu da yanı alıp gitmektir.

0

gösterilen cesaretin, akıllı birisi tarafından gösterilme ihtimalinin olmaması durumunda söylenen sözdür. öyle bir cesarettir ki ancak deli olmak lazım. akıllı işi değildir. çünkü çok tehlikelidir vb.

1

cesaret kolay kolay kimsenin yapamayacağı şeyleri yapmaya yeltenenler için kullanılır. deli cesareti ise bunun bir üst seviyesidir. sonucunun ölüm olabileceğini bile bile veya sonucunun kötü şeylere yol açacağını bile bile kendini riske atıp yapan kişiler için sende deli cesaret varmış vay be demektir.

0

bir kimsenin cesarettir olmadığı bir konuda birinin çıkıp ben bunu yaparım diyor gerçekten onu yapabilmesidir kimsenin başına bir durum ile baş etmek kolay değil.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler