çörek otu

hepsi | bugün   5 entry   -

1

çörek otu, düğün çiçeğigiller familyasından yaklaşık 14 türü kapsayan bir yıllık bitki cinsi.çörek otu yıllık otsu bir bitkidir, tohumlarından çoğalır.kanser tedavisi esnasında doktorlar tarafından bal ile karıştırılarak macun şeklinde tüketilmesi tavsiye edilir.bu hastalığa yakalanmadan önce bunu tüketmekte fayda vardır zira,bu karışım vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.

0

susam iriliğinde olan bir bitki tohumu çörekleri ekilerek üstünde güzel bir koku vermesini sağlar siyah renktedir genellikle hamur işlerinde kullanılır.

0

çörek otu bulunan bir kurabiyeyi, bir böreği yerken yanınızda bir turist varsa bakışlarına dikkat etmenizde fayda var. uzaktan bit, pire ya da bilumum böcek görüntüsü veren bu "otlu" yiyecekleri yemenizi algılamada güçlük çekeceklerdir. adının çörek tohumu olması daha anlamlı olursu sanırım.

0

çörek otu yıllık otsu bir bitkidir, tohumlarından çoğalır. kumlu gevşek toprakları sever.
böreklerin, kurabiyelerin üzerinde süslemek amaçlı kullanılsa da kurabiye hamurunun içinde daha da lezzetlendiği tecrübeyle sabit.
salatalarda bile deneyebilirsiniz.

0

düğün çiçeğigillerden, çiçekleri sapının ucunda bulunan otsu bir bitki ve bu bitkinin hamur işlerine lezzet ve koku vermek için ekilen, susam iriliğindeki siyah tohumudur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.