çok sosyal olup da dost edinememek

hepsi | bugün   10 entry   -

2

bazı kişiler vardır yolda yürürken herkese selam verir konuşur herkes tarafından sevilir ama kötü bir gününde yanında kimseyi bulamaz,bunun nedeni yüzeysel ilişkiler kurmasıdır,az olacak öz olacak görüştüğünü kişiler.

1

çok sosyal olanın çok arkadaşı olur. fakat dost bulmak ise biraz zordur. çok sosyal olmak dost bulma konusunda engel de olabilir. çünkü sosyal çevre çok değişir. bu da handikap olur.

1

o senden kaynaklanan bir şeydir. ben sosyalim mesela birçok dostum vardır. ama konuşma, takındığı tavırlar etkiler insanı. bence çok hassas bir nokta.

1

çok sosyal değildir o sosyal olduğunu zanneden ama sadece ortamlarda zoraki bulunan ya da istemsiz davet edilendir. çok sosyal olanın da çok dostu olur ki yoksa da muhtemelen kullanılan kişidir.

1

sosyal olduğunu zannedip ortamlarda zoraki davet sonucu bulunan ama etrafında kimsenin varlığını umursamadığı kişidir. dost olabilecek kapasitede değildir yada etrafındakiler çıkarları için yanında bulunuyordur.

1

ya bu kişi çok sosyal olduğunu zannediyordur. yani sosyal ortamda bulunup insanlarla iletişim kurmuyordur. yada insanlarla konuşsada. onları yanına yaklaştırmayan yani insanlardan korkan biridir bu yüzden insanları yanına ysklaştırmıyordur.

0

aslında bu durum, herkese selam veren, herkesle az buçuk iletişim halinde olan,o ortamdaki hemen hemen herkesin tanıdığı kişilerin balına gelir. şöyle ki bu insanlar ne kadar sosyal olsalar da aslında gerçek bir dost sahibi olamazlar. yardıma ihtiyaçları olduğunda o konuştuklarından hiçbiri yardıma gelmez.

1

çok fazla aktivitesi olan insanlar sosyal insanlardır. fakat genellikle arkadaş çevresi geniş olmaktadır. dost ise insanın kötü gününde yanında olan yalnız bırakmayan kişilerdir. yalnızca arkadaş edinip dert ortağı bulamamak anlamına gelir.

1

sosyal olmayı bar pavyon gezmek veya twitter facebook üzerinde bir sürü arkadaş veya takipçi edinmek sanan neslin başına gelen durum. yüz yüze konuşmadan olmaz.

0

etrafı geniş olduğu halde arkadaş bulamamaktır. mesela herkesle konuşan çevresi geniş olan biriznini hiç yakın arkadaşının olmaması.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.