cezve

hepsi | bugün   10 entry   -

0

kahve pişirmek için mutfaklarda, kahvehanelerde kullanılan bir gereç tir, iyi yapan biri var ise şanslı sayılırsınız çünkü tadı çok güzel olur.

0

kahve yapmak için kulanılır. istenirse farklı amaçlar içinde kulanılabilen çok amaçlı alet edavaddır.

1

genellikle kahve pişirilmesi için kullanılır. yumurta ya da süt kaynatılanı da mevcuttur. metal kaplardır. sapı mevcuttur ve ısıya dayanıklıdırlar.

0

daha çok kavhe pişirmek ve çay dökmek için kullanılır. başka amaçları da var mı bilmiyorum.

1

cezve, türk kahvesi pişirmekte kullanılan, geleneksel olarak bakırdan, günümüzde ise daha çok alüminyum, çinko veya camdam imal edilmiş, genellikle tahta saplı küçük bir kaptır. kelimenin kökeni arapça olmakla birlikte, bütün dünyada türk kahvesi ile birlikte anılan bir gereçtir.

0

türk kahvesi pişirmekte kullanılan, geleneksel olarak bakırdan, günümüzde ise daha çok alüminyum, çinko veya camdam imal edilmiş, genellikle tahta saplı küçük bir kaptır.

0

türk kahvesi pişirmek için kullanılan küçük, metal, sapı olan araçtır. farklı büyüklüklerde olur. bakırdan ve çelikten üretilenleri vardır. bakırdan üretilenlerin farklı bir etkisi varmış gibi reklamı yapılır bence bakırdan olanın bir artısı yok.

0

içerisinde genellikle kahve yapmak için kullanılan ancak zaman zaman süt ve su da ısıtılabilen kullanışlı bir ev aletinin adıdır.

0

genellikle türk kahvesi pişirmek için kullanılan metal bir kaptır.içinde yumurta da haşlanabilir.toprak cezvedeyse türk kahvesi çok daha lezzetli pişer.

0

kahve yapmak için kullanılan saplı silindir şeklinde küptür. eski zamanlarda cezve daha çok kullanılıyordu şimdi kahve makineleri çıktı cezve tarihe karıştı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler