cemal süreya

hepsi | bugün   8 entry   -

2

kaybettigi bir iddia sonucu adindan bir y eksilten saygın,epey kaliteli adam.kadıköy denince akla gelen ilk isim,güzel şair.

2

1931 yılında erzincan'da doğmuş olan dodtoyevskiden etkilenen ülkemizde garip akımı şairlerinden olan çok iyi bir şairimizdir.

0

şairdir şiirlerini hala okuruz.

0

cemalettin seber veya tanınan adıyla cemal süreya. türk şair, yazar ve çevirmendir. türk şiirinde modernist bir. ikinci yeni harekati olan şiirin öncülerindendir.

0

cemal süreya veya cemal seber adıyla tanıdığımız şair, yazar ve çevirmendir. modernist ve ikinci yeninin öncü şairlerindendir. ilk şiir denemelerine ortaokulda başlamıştır. erzincan pülümür,de doğan şair istanbul'da yaşamını yitirmiştir.

1

en iyi şairlerimizden biridir. 1931 yılında doğmuştur. telefon üzerine arkadaşlarıyla bir iddiaya girmiş ve iddiayı kaybedince soyadında ki y harfini atmıştır.

0

en iyi şairlerimizdir.cemal 1931 de erzincan pülümürde hüseyin bey ve gülbeyaz hanımın oğlu olarak dünyaya geldi.ailesinin ona verdiği asıl isim cemalettin seberdi.zaza alevi asıllıydı.

0

kullanmadigi soyadi seber olan ve tomris uyar ile buyuk ask yasamis, butun siirleri sevda sozleri adli kitapta toplanmis ikinci yeni akiminin unlu sairi. "sizin hiç babanız öldü mü ? " şiirinin de sahibi.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.