çekyat

hepsi | bugün   13 entry   -

1

bir evde yada başka yerlerde insanların üzerlerine oturmak yada bazende yatabilecekleri gerektiği zamanlarda açılabilen mobilyalardır.

0

ismiyle mutasip ev eşyası. çekip yatağa döndürülür.

0

koltukların açılıp kapanabilme özelliğine sahip olanların açıldıktan sonra yatak halini almasına çekyat denir

0

bir koltuk türüdür oturmak için kullanılır açılıp kapatılır.

0

bir çeşit koltuk olup gerektiğinde yatağa dönüşebilen koltuktur.

1

genellikle misafir odalarında bulunan açılabilen kanepelerdir. koltuğun bir kısmının yukarı kaldırılıp, aşağı indirilmesi ile yatağı oluştururlar.

0

odanın belli bir kısmında kullanılan ev eşyasıdır.

0

oturmak, yatmak için kullanabilen açılır kapanır modelli kanepe türü.

bugün çekip açtığım çekyatın menteşeleri yerinden çıkınca yaşadığım şok ve çekyatın çek kısmının elimde kalması, yat kısmının da kendisinde yatar halde kalması. çekyat yatalak oldu desem yeridir, normal kanepe olmuyor artık.

0

genellikle hemen hemen her evde bulunan koltuk biçiminde gündüzleri üzerinde durulup geceleri yatak şeklinde gelen bir ev eşyasıdır üzerine örtü serip kirlenmemesi sağlayabiliriz.

0

üstüne oturduğumuz koltuklardır. altları genelde baza gibidir, eşya konulur ve çekilip yatak da olabilir. bunlara çekyat denir

0

koltuk ya da kanepelerin açılanına çekyat denir. çekyatı çekip yatırdığınız zaman yatağa dönüşür. ismi de burdan gelir. çok kullanışlıdır. misafir geldiği zaman çok işe yarar.

1

gerçekten de çekilip yatılan bir koltuk çeşididir. genellikle oturma odalarında bulunan koltuklar yatak olarak kullanılır.

0

çekip yatabildiginiz yatak.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.