canım istemiyor

hepsi | bugün   12 entry   -

0

insanın içinden gelmeyen durumlarda söylediği söz öbeğidir.

0

yapmak istedimiz bir şeyi yapmamızı istediklerinde kullandığımız sözdür.
-annem ütü var yapılacak
-canım istemiyor.

1

genelde kadınları geceleri eşlerine sıklıkla söylediği can sıkıcı bir söz,bu söz erkeklerinin kendilerinden uzaklaşmaları ama sebebiyet verebilir.

0

bir insanın içinden bir şey yapma hissinin gelmemesidir.

0

bir şeyi yapmama hissi. en kötüsü de yapmak istemediğimiz bir şeye zorlanmamız. ben bu durumla çok karşı karşıya kaldım.

0

bir şeyi istememek içinden gelmeme hissidir. insanın canı istemese hiç birşey yapısı gelmiyor. o yüzden kimseyi zorlamayalım.

1

insanın yapmak istemediği, yapmayı reddettiği ya da depresyona girdiği durumlarda içinden gelmeyen durumlar için kullandığı söz dizisidir.

0

bir insanın içinden gelmediği sürece o uygulamayı yapmaması içinden geldiği müddetçe yerine getirmesi demektir önemli olan insanın içinden gelmesi dir onu isteyerek yapmasıdır.

0

yapılan çeşitli önerileri reddetmek için kullanılan bir bahane. bahane dedik ama gerçektir de aynı zamanda. bazen canı istemez kişinin. örneğin:

- sinemaya gidelim mi?
- canım istemiyor.

0

bir kişinin morali bozuk olduğunda, hiçbir şey yapmak istemediğinde söylediği bir laftır.

0

bir kişinin bir şeyler yapmak istemediği vakit bahanesidir. bu bahane en çok kullanılan bahanelerden biridir. örneğin; dışarı çıkalım mı? hayır. canım istemiyor.
yemek yiyelim mi? hayır. canım istemiyor. zıkkımın kökünü ye!

0

canın sıkkın olduğunda yada üzgün kafayı bir şeye taktımızda genellikle kımsenin canı bişey istemez

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.