boşanma

hepsi | bugün   9 entry   -

1

aile birlikteliğinin, karı ve kocanın birbirinden ayrılması durumudur. islamda helal olan şeylerden en kerih yani kötü görülenidir. gerçekten çocuk da varsa çok zor bir durum.

0

evlilik gibi normal bir durumdur. özellikle çocuk yoksa hiç düşünülmeden yapılmalıdır.

0

insanlar evlenip yuva kurar ve aynı çatı altına girince herşey anlaşılır kimin ne olduğu sonra anlamazlar ve karar alıp ayrılırlar. boşanmaya gider buda.

0

boşanmak eylemi.eşlerden birinin boşanma belgesi almasıyla evlilik birliğinin son bulması.

0

insanların anlaşarak yuva kurduktan sonra arada çıkan anlaşmazlıklar yüzünden aile birlikteliğinin bozulması durumuna denir.

0

evlenmek haktır. boşanmak da haktır. evlenirken 10 defa boşanırken ise eğer çocuk var ise 100 defa düşünmek gerekir. çinkü boşanma olayından en çok zarar gören suçsuz çocuklardır.

0

aile birlikteiliğini eşlerin taraflı yada tarafsız sonlandırması işlemine denir

0

boşanmanın sebeplerinden biri maddi geçimsizliktir.eğer bir ailenin zorlu geçim koşulları altında bir hayatları var ise o aile belli bir yerden sonra sarsılmaya geçecektir,buda boşanmaya kadar gidebiliyor.diğeri ise iyi düşünememe ve kıskançlıktan kaynaklanıyor eğer birey arasında güven tabakası oturmadı ise o birey tekrardan belli bir zaman sonra yıpranıyor birbirlerine güvenen ve aralarına kısıtlama koymayan çiftler mutlu ve diğerleri mutsuz olabiliyor.

0

şiddetli geçimsizlik, aldatma aldatılma ya da dış etkenler yüzünden eşlerin birbirinden ayrılması durumudur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler