biyoloji

hepsi | bugün   4 entry   -

1

herkesin anlayabileceği tanımıyla biyoloji veya canlı bilimi, canlıları inceleyen bilim dalı olarak bilinmektedir. hayatın gizemleri, tarihteki tüm insanları etkilediğinden; insanın fiziksel yapısı, bitkiler ve hayvanlar hakkındaki araştırmalar tüm toplumların tarihlerinde yer bulur. bu kadar ilginin bir kısmı, insanların hayata hükmetme ve doğal kaynakları kullanma isteğinden gelmektedir. soruların peşinden koşmak, insanlara, organizmaların yapıları hakkında bilgi kazandırdı ve de yaşam standartları, zamanla yükseldi. ilginin bir diğer kısmı ise, doğayı kontrol etme isteğinden çok, onu anlama isteğinden gelmektedir. bu araştırmaların ilerletilmesi, bizim dünya hakkındaki düşüncelerimizi değiştirmiştir.

1

canlıların doğma, gelişme, üreme gibi yaşam evrelerini konu edinen bilim dalına biyoloji yani canlı bilimi denir.

0

canlıların geçirdikleri evreleri, yapılarını, yaşamsal etkinliklerini,yaptıkları davranışlarını, çevreleri ile olan ilişkilerini inceleyen bilim dalına verilen addır.

1

doğa olayları hakkında edinmiş olduğumuz bilgilerin tamamına biyoloji denir. genelde canlılar ve canlıların geçirdikleri üreme eşeyli eşşsiz sporla ürüme yani canlıların tüm aşamalarını konu edinen bilim dalıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.