baraj

hepsi | bugün   6 entry   -

0

suyu biriktirme veya seviyesini yükseltmek veya yönünü çevirmek, oyuntu erozyonunu önlemek veya toprak, kaya veya diğer döküntüleri tutmak için oluşturulan sete denir.

0

suların depolanması amacı ile yapılan ve depolanan suların yüksekten akıtılarak türbini ve jeneratörü çalıştırmasıyla elektrik üretildiği yerdir.

0

bir futbol terimi olup, topun kaleye gol olmasını engellemek için oyuncular tarafından kaleye yakın yere kurulan baraj var bir de akarsuların önüne su biriktirmek buradan elektrik elde etmek ve tarım arazilerini sulamak için kurulan yerlerdir.

0

elektrik elde etmek ya da sulama amacıyla kurulmuş olan dev ölçekte su bentleridir. ülkemizde daha çok elektrik enerjisi elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. çok faydalıdır.

0

futbol maçlarında takımlardan birinin penaltı kazanması sonucu, belirlenen penaltı atış noktası ile belirli mesafede diğer takım ve penaltı kazanan futbolcularının oluşturduğu kalkan da diyebiliriz.

0

türk bakar su akar sözünün aksine bir durum ortaya çıkarmak için boşa akan suların tutulması ve verimli arazilerin sulanması elektrik elde edilmesi durumudur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.