baklava

hepsi | bugün   14 entry   -

0

kabul etmek gerekirse herkesin yapmakta zorlandığı muazzam incelikte açılıp, kat kat dizilen ve ceviz fıstık gibi malzemeler ile yapılan şerbetli bir tatlıdır. yanında kaymak ile enfestir...

1

çokk ince açılmış ve kat kat üst üste konulmuş yufkanın arasına ceviz, antepfıstığı, kaymak gibi şeyler konularak yapılan, eşkenar dörtgen biçiminde dilimlenen ve pişirildikten sonra üzerine şeker şerbeti dökülen bir hamur tatlısına baklava denir.

1

biz türklere özgü muhteşem tatlilarimizdan biridir. ınce ince açılmış hamur üzerine ceviz veya fıstık toz halinde atılır. kat kat devam edilen tatlı pistikten sonra şerbeti de dokdukten sonra yemeye hazır.

0

türk sofralarına ait en lezzetli tatlı çeşididir.

1

özellikle antep fıstıklı baklava enfes bir tatlıdır.

1

en sevdiğim tatlı cesıdıdir 724 yerım okadar düşkünüm tatlıya

0

yemede yanında yat. çıtır çıtır muhteşem bişiy ya. tarifler verilmiş, pişirilip, şerbeti dökülmüş. oh mis gibi bende yemeye geliyorum.

0

ya bizde sizinki gibi deyil fıstıq la falan yapılmıyo ceviz ve fındıkla yapılıyo çok ta güzel ve lezzetli olur bi yazın internetde azerbaycan baklavası görün.

1

erkeklerin ve kadınların spor yaparak oluşturmaya çalıştıkları karın ve göğüs kasıdır. genellikle doping alınmazsa ki tavsiye edilmez uzun uğraşlar sonucu elde edilir. devamlılığı için de spor yapmayı bırakmamak gerekir.

0

gaziantep ilimize has bir tatlıdır. hamur işi ve şerbetlidir. antep fıstığı ve sade yağ kullanılır. kilosu, 30 liradan 90 liraya kadar baklava bulunmaktadır. 60 liradan aşağı almamak lazım.

0

baklava denince aklıma tek gelen gaziantep, antep fıstığının bolca içinde olduğu şerbetini dökerken coss diye kabaran o muhteşem tatlı. baklavanın atası kesinlikle gaziantep ve iyi ki var.

0

türk mutfağında yer alan mükemmel bir tat. özellikle bayram ve özel günlerde hazırlanıp misafirlere sunulur.

1

gaziantep'in sembolü olan tatlıdır. kaymaklı, cevizli, fıstıklı gibi türleri vardır. en makbulü fıstıklı baklavadır. ustasının elinden çıkmışsa yemeye doyulmaz. aslında bir kaç dilimden fazlasını yemek pek mümkün değildir. çünkü şekeri oldukça yoğun olur.

1

türkiye’nin çok özel tatlılarından biridir. özellikle gaziantep ilimizde çok güzel yapılır. ve bayramlardada evlerin vazgeçilmezidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler