bakarsan bağ bakmazsan dağ olur

hepsi | bugün   15 entry   -

1

emek harcamak gerektiği, birşeyler almak istiyorsan uğraşmamız gerektiği anlamına gelir.

1

bir şeye bakılırsa onun arızaları tamir edilirse onunla da bir süre daha devam edilebilir.ama bakılmayan bakımsız şeylerde verimli olmaz.

1

eğer bir şeyin düzenli olarak bakımını yaparsak, düzenli olarak büyütürsek ve bakarsak çok büyük başarılar elde ederiz. eğer bakıp, büyütmezsek; bakımını yapmaz isek hiçbir şekilde bir başarı elde etmemiş oluruz. o nedenle bakalım bağ olsun. bakmamazlık yapmayalım.

2

bakılıp onarılan, emek verilen şeyler yararlanılacak bir duruma gelir. bakımsız bırakılan şeyler, gün gelir yok olur, gider anlamında kullanılır.

0

her türlü bakım, onarım yapıldığında yeni kalır. bunlar yapılmayınca eskir. canlı ve cansız herşeye ilgi ve bakım.

1

bırseye onem gosterdın mı cok guzel olur ama gostermrzsen yıkılır gider anlamında

1

bir şeyin gerekli bakımını titizlikle yaparsan oda arıza çıkarmaz sen bakmazsanda sürekli arıza çıkarır sende atarsın

1

bakarsan bag olur bakmazsan dag olur kelimesi tarla olur ev olur araban olur bir malina bakardan deger biner bakmassan dag olur

0

insanlar baglarına özün gösterib bakarlar kim daga bakarki

0

ilgilenip özen gösterirsen bir şeye sonucunu alırsın ama umursamaz kendi haline bırakırsan yok olmaya yüz tutar.

0

bir eşyaya veya bir bitkiye gereken özen verilip bakımı yapılırsa istediğin gibi ondan uzun süre yararlanırsın. ancak bakım ve onarım yapılmazsa gün gelir yok olur, gider.

0

bir iş için gereken ilgi, alaka, özen gösterilirse güzel sonuçlar alınır. tam tersi olarak özensiz, ilgisiz işlerin sonuçları ise kötü olur. istenilen sonuçlar alınamaz.

0

bakılıp beslenen emek verilen bir şey emeğinin karşılığını verir. ancak bakılmayan onarılmayan emek verilmeyen şey hiçbir karşılık vermez.

0

bir şeye ne kadar çok emek verirsen o kadar güzel olur ilgi gösterdiğin sürece gözünde parlayacaktır bir işçi ne kadar boş verirsen o kadar kötü olur.

1

hayatında neye ne kadar önem verirsen o seni mutlaka mutluluk verecektir. eğer önem vermediğin şeyler varsa onlardan medet ummayacaksın.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.