bağışıklık kazanmak

hepsi | bugün   9 entry   -

1

başkasından bulaşacak yada havadan kapacağımız, mikroplara karşı direnç kazanmaktır.

1

bağışıklık sisteminin çalıştığının göstergesidir. vücudumuz mikroplarla mücadele ederek daha dirençli hale gelir. yani bağışıklık kazanır.

0

insan ya da hayvan bedenine giren hastalıklara ve mikroplara karşı vücudun dirençli bir duruma gelmesine bağışıklık kazanmak denir. bağışıklık kazanan vücud daha sonra hatırlayıcı hücreler sayesinde bir daha aynı hastalığa yakalanmaz.

0

herhangi bir hastalığa karşı vücudun direnç gösterebilme yetisi ve bu yetiyi kazanmasına bağışıklık kazanmak denir

0

diyelim bir hastalığa yakalandık ama zamanında hep sarımsak soğan gibi doğal antibiyotikleri tükettiğimiz için vücut o hastalıklara karşı direnç kazanmış oluyor.yani daha dayanıklı oluyor o hastalığa karşı.

1

bir viris veya hastalığa karşı vicudun direnç göstererek o hastalığa karşı bir savunma duvarı oluşturur ve o virüsun o vicuda zarar vermesini engeller.

0

bağışıklık kazanmak, vücudun hiç tanımadığı bir hastalıkla karşılaştıktan sonra bağışıklık sisteminin hastalığı tanıması, belirlemesi, adeta kimliğini çözmesi olayına denir. peki ne işe yarar bu süreç? kimliği belirlenen hastalığın tüm kimlik bilgilerinin "memory t cell" denilen bağışıklık sistemi hücresine tanıtmasını sağlar. böylece bu t-hücreleri aynı hastalığa sebep olan mikrop vücuda girer girmez anında müdahale edilmesine vesile olup tekrar hasta olmamızı engeller. işte tam olarak bu sebepten kışın bir kere hasta olduktan sonra kolay kolay ikinci kez hasta olmayız.

0

hastalıklara karşı vücudun direnç kazanması durumudur. genelde aşı ile olur. vücuda zararlı direnci düşük mikrop vücuda enjekte edilir. vücut onu yener ve bağışıklık kazanmış olur. kısaca mikrobu tanıyan vücut tekrar karşılaştığında nasıl yeneceğini bilir duruma gelir.

0

kişini hastalıklara düşmemesi için vücudunun direncini dengeli beslenmeyle arttırılmasına denir. bağışıklık sistemi güçlü olan kişiler kolay kolay hasta olmazlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.