ayran

hepsi | bugün   12 entry   -

2

türk patentli içecek,yoğurdun içine su ekleyip çalkalanarak elde edilen içine bir miktar tuz ile iyi giden bir içecektir,yayık ayranı en lezzetli olanıdır,hazır ayranlardan uzak durmak gerekir.

0

yoğurdun, yayıkta çalkalanıp yağı alındıktan sonra kalan sulu bölümü.

0

yoğurdun su ile karıştırılmasıyla yapılan bir içecektir. milli içeceğimiz olarak da nitelendirilir. yoğurdun hafif ekşi olması ayranın da lezzetli olmasını sağlar. yayık ayranı da vardır.

0

yoğurdun su ile karıştırılması ile yapılan içeceğe verilen isimdir.

1

yoğurt ve su ile yapılan bir içecektir. tansiyonu düşen insanlara tuz atılıp karıştırılarak verilmesi tavsiye edilmektedir.

1

bir kabın içerisine bir miktar yoğurt konularak ve üzerine de bir miktar suyun konulması vede ikisininde bir arada çalkalanmaları ile oluşan içecektir.

0

cumhurbaşkanımız tayyip erdoğan'a göre milli içkimiz olan su ve yoğurt karışımı içecek.

0

yoğurt ile yapılan mükemmel içecek, her yemeğin yanına da yakışıyor, buz gibi hatta buzlu olabilir.
standartların dışında olsun isterseniz cin biberle bir gün önceden hazırlayıp ertesi güne acılı buz gibi ayran içmek harika bir şey.

0

ana maddesi yoğurt ile yapılan içine suyun konulması ile karıştırılıp elde edilen sıvıdır yaz aylarında içine nane ve buz ile lezzetli bir içecek haline gelir.

0

ülkemizin milli içeceklerinden biridir. tüm dillerde de bize mahsus bir ürün olduğu için orjin olarak ayran ismi geçmektedir. yoğurdun sulandırılmasıyla yapıla yemeklerin yanında içecek olarak kullanılır.

0

ana maddesi yoğurt ve su karışımı ile olan isteğe göre, tuz, nane gibi ek ürünler konarak buz gibi yapılan içecek türü, yemeklerin yanında en çok yakışan içecek.

0

turşu sulu ayran şalgamlı ayran bayılırım olsa da içsek

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.