+2

Belki huyu odur , belki de sizi sevdiğinden dolayı oyun için ısırıyor olabilir

2 0
paylaş
+3

Kedinizin Psikolojik Sorunları Olabilir
Kediler çoğu zaman stres altında olduklarında ısırmaya eğilim gösterirler. Sinirli olduklarında da kolaylıkla sizi ısırabilirler. Eğer böyle bir sorun görüyorsanız ve ya kedinizi sürekli sıkıştırarak onu rahat bırakmıyorsanız hali ile sizi ısırmaya yönelecektir. Ayrıca kediler bazı kişileri sevmeyebilir ve ya o kişinin bazı davranışlarını engellemek adına da sinirli bir ruh hali ile ısırma yolunu seçebilir.

Biraz Oyun Biraz İlgi
Kediler sahiplerinden ilgi görmediklerinde de ufak ufak ısırıklar bırakabilirler. Bu minik ısırıklar canınızı acıtmıyor olabilir. Ancak kediniz ilgi istediği için sizi ısırıyor olacaktır. Onunla arada oyun oynamaya çalışmalısınız. En azından onu okşayabilir ya da ufak bir oyuncak bulup onu eğlendirmeye başlayabilirsiniz.

Çiftleşme İsteği Isırmaya Neden Olabilir
Kedilerde ısırma nedenleri biri de çiftleşme isteğinden kaynaklanabilir. Eğer kediniz sizi ısırmaya başlamışsa ve miyavlama da buna eşlik ediyorsa bu kur yapıyor demektir. Kedinizin bir çifte ihtiyacının olması nedeniyle size bu durumu bildirmek adına ısırabilir.

3 0
paylaş
+1

Benim annem veteriner ve bugüne kadar evimde farklı dönemlerde 6 tane kedi besledim. İçin rahat olsun çok fazla takmana gerek yok arzu edersen bir veterinere götürüp sorabilirsiniz ama benim deneyimlerimce ve düşünceme göre senin biraz yaramaz bir kedin var. Bunun yanı sıra kedinin cinsine göre de bu durum meydana gelebilir veya psikolojik olarak sıkıntıları olabilir. Bunu aşmakta en büyük rol senin tabiki ısırınca biraz minik cezalar verebilirsin tabi kedilere eğitim vermek ne kadar zordur biliyorsundur. Benim tavsiyem bir süre oyunlara ara ver veya azalt eğer için tedirginse bir veterinere götürebilirsin.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.