+3

Uzun süren otobüs ve uçak yolculuklarında, uzun süre bilgisayar başında oturmalar sonucunda aort ve diğer her hangi bir damarda kan pıhtılaşması sonucu ölüme bile sebep olabileceğini okumuştum. Her iki saatte bir kalkıp yürümeli ve pıhtı oluşmaması için tedbirler almalıdır.

3 0
paylaş
+2

Uzun süre oturanların bedeni yağ tutmaya meyilli hale geliyor ve kilo aldırıyor.
Uzun süre oturunca şeker seviyesi düşüyor ve bu sık olursa kalp hastalıklarına sebep oluyor. Uzun süre oturanlarda bacak ağrısı olur çünkü ayak toplardamarlarında pıhtı oluşur.

+1

İlk olarak herkesin bildiği gibi bel ağrılarına yol açar. Bunun haricinde yanlış oturma ise bel ağrısına, boyun fıtığına ve daha bir çok şeye yol açabilir. Yani insan hep oturmamalı.

+1

Uzun süre oturmak sadece vücudunuzun uyuşmasını sağlar bu da kan dolaşımı yüzünden olur ve kalktığınız zaman bir kaç dakikada geçer

1 0
paylaş
+1

Dolaşım sorunu yapmakta aslında ayaklarda şişme en basit örnek bu aslında onun dışında pıhtı atma gibi sorunları oluşturmakta ve bir çok şeyi aslında tetikelemkte

1 0
paylaş
+1

Bir yerde uzun süre oturduğumuzda baxı organlarımızın hareketleri ve kan dolaşımı fazla olmadığından dolayı ağrı yapmaya başlar. Bu süreyi aşırıya kaçarak yapılırsa belki felç inmeye kadar gider. Ben bir yerde uzun süre oturan bir kişi değilim. Bir yerim ufak ağrımaya başladığında hemen en ufak hareket ederim.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.