+1

teff tohumu çayı ve papatya çayı

1 0
paylaş
+1

Sağlık için genellikle hergün sabah kalktığımda aç karnına bir bardak su içine bir yemek kaşığı elma sirkesi koyup içiyorum ve akşamları yemekten sonra yatmadan önce bir diş sarımsak suyla birlikte yutuyorum

1 0
paylaş
0

zencefil ve zerdeçal hasta olsan da olmasan da her gün tüketilmelidir.Yemekler de baharat olarak veya günlük hayatta bitki çayı olarak bunları tercih edebiliriz.

0 0
paylaş
0

Sarımsak, zerdeçal ve kekiği çok ve sık sık kullanıyorum. Genel olarak bitkisel ağırlıklı besleniyorum; hayvansal kökenli gıdalardan olabildiğince uzak kalmaya çalışıyorum; bunun sağlığımı geliştirdiğini düşünüyorum. Diyabetle mücadele ettiğim günlerden kalma bir alışkanlık olarak tarçını kullanmaya devam ediyorum. Bunları genel sağlığımı korumak, geliştirmek adına düzenli kullanıyorum. Alerjik reaksiyon göstermeye başladığımı fark ettiğimde, kereviz sapı (çiğ) olarak yemek alerji ilacı kullanmamın önüne geçecek denli etkili olabiliyor benim için. Mevsim değişimlerinde mutlaka mevsime özgü bitki ve meyve kabuklarından demlediğim çayları içmeye başlıyorum. Kışa girerken, grip ve soğuk algınlığına karşı korunmak amacıyla soğan çorbası yapıyor ve içiyorum. Yaza girerken vitamin c alımımı arttırmak amacıyla kahvaltı öncesinde biber veya kivi tüketmeye özen gösteriyorum. Öksürmeye başlamışsam hemen kuru soğan kürlerine yöneliyorum. Ihlamur da tüketiyorum; ayrıca limonu hiç eksik etmiyorum.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.