4.6

A4 kağıdından uçak.

önce - diğer kategorisine ALFA ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Önce A4 kağıdının üst sağ ve sol köşelerini aşağı doğru büküp aynı hizada birleştirin. Böylece ok şeklinde bir kağıt ucu oluşacaktır. Daha sonra oluşan ok şeklinin ucunu aşağı doğru kıvrık uçlara kadar katlayın. Böylece uçağın ön kısmına havada kalması için aerodinamik ağırlığı ve şekli vermiş olacaksınız. Daha sonra uç tarafta oluşan düz şekli yine üst kısımlardan bu sefer açılı bir şekilde kıvırın ve sadece alt kısımların ucunu birleştirin. Daha sonra en altta kalan uç kısmı yeniden kıvrılan yere bir bağlantı yapacak şekilde kıvırın Bu noktadan sonra kağıdı kanatlarını paralel olacak şekilde bir birine doğru katlayınve katladığınız kanatları tekrar tets yöne yine katlayın .Artık en son katladığınız yerleri yukarı kaldırın ve uçağınız hazır.

paylaş - şikayet
5

A4 kağıdından uçak yapmak küçüklüğümün en eğlenceli aktivitelerinden bir tanesiydi. Kağıttan uçak yapmanın püf noktaları vardı ve ben o püf noktaları bilmiyordum. Dolayısıyla da benim uçaklarım uzun süre havada süzülmüyordu. Ben atar atmaz yere çakılıyorlardı. Ben yine de arkadaşlarımla beraber kağıttan uçak yapmaya devam ederdim.

paylaş - şikayet
5

Çeşitli katlamalar yaparak kağıdın uçak haline getirilmesidir. Yapılan uçak bir yerden atılınca havada süzülerek yere konar. Bazılarının direk yere çakıldığı da görülmektedir bu yapımla alakalı olabiliyor. Bir kaç farklı yapımı vardır. Özenle ve güzel yapılırsa özellikle yüksek bir mekandan atıldığında çok güzel bir görüntü elde edilebilir.

paylaş - şikayet
3

Kağıttan uçak yapmak deyince özellikle ilkokul zamanlarım aklıma geliyor. ilkokulda derste sıkıldığımızda ya da bazen tenefüslerde kağıttan uçak yapardık ve onları uçururduk. Ya da en üst katlardan aşağı atardık ilk önce kimin ki aşağı inecek diye bakardık.

5

A4 kağıdından uçak yapmak pek zor değildir. Tamamen katlamaya dayalı bir işlemdir ve bırakıldığında rüzgarlı havalarda çok iyi uçmaktadır.

A4 kağıdından uçak. ortalama puanı 4.6

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.