4.8

Dedemin İnsanları

önce - dizi-film kategorisine merak-edilenler ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

2011 yılında gösterime giren dram içeren tarih konulu Türk yapımı sinema filmidir. Dedemin insanları filminin yönetmeni Çağan Irmaktır. Filmde ki baş rol oyuncuları ise Çetin Tekindor, Sacide Taşdemir, Gökçe Bahadır ve Hümeyra gibi usta sanatçılardan oluşmaktadır. Dedemin insanları mübadele zamanı yaşanmış gerçek bir hikayeyi anlatmaktadır.

5

Çetin tekindorun başrolünde oynadığı Çağan Irmak yönetmenliğindeki filmin adıdır. Göçmen kökenli bir akökenlikırsal alanda yaşam hikayesini aile parodisi olarak anlatır.

5

Çağan Irmak filmlerinin en güzellerindendir. Çetin Tekindor ve Hümeyra başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Türk-Yunan dostluğuna, geçmişe ve köklere olan özleme yer verilir. Bir torunun dedesinin ideallerini gerçekleştirmesinin güzelliği işlenir. İzlenmesi gereken filmlerdendir.

paylaş - şikayet
4

Dedemin İnsanları 2011 yılında vizyona giren ve de yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı Çetin Tekindor Hümeyra Zafer algözün oynadıkları tarihi ve Dram filmidir Bu filmde küçük bir sahil kentinde yaşayan bir ailenin 10 yaşındaki çocuğu anlatılır u İnsanlar yaşadıkları kasabada Saygın Eşref olan insanlar vardır Bunlar Bu çocuklara el uzatırlar ve yardım ederler Yani bu filmin Hikayesi 1 Dünya Savaşı ile değişen insanların hayatının anlatıldığı bir filmdir

paylaş - şikayet

Dedemin İnsanları ortalama puanı 4.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.