4.7

Meslek Hastalıkları

önce - diğer kategorisine Haticemirac ekledi.
3 yorum    -   paylaş        

iyi puan

4

Meslek Hastalıkları mesleki etkilere bağlı olarak ortaya çıkan ve Bu etkinin devamına gittikçe artan ve bu nedenle belirli mesleklerde ya da çalışma grupların da görülen hastalık vardır meslek hastalıklarına ne zaman başladığını kesin olarak belirlenmesi güçtür Bazı hastalıklar işgörenler Emekli olduktan sonra bile ortaya çıkabiliyor Ayrıca işgörenlerin çeşitli işlerde çalışması durumunda hangisinin Hastalığa sebep olduğunun belirlenmesi gerekmektedir buna bağlı olarak işletmelerin işyerinin koşullarına bağlı olarak ortaya çıkan meslek hastalıklarının tespit etmeleri zor olabiliyor işletmeler bunu belirtiler bile hastalığın iş ortamı ve yapılan iş ile ilgili hangi özelliklerden kaynaklandığının ortaya çıkarılması gerekmektedir bunun içinde Medikal araştırmalar yapılmaktadır.

5

meslek hastalıkları insanların bir iş yerinde çalışmalarından dolayı başlarına gelen hastalıklardır.bazı organlarda meydana gelen rahatsızlıklar deride kaslarda solunum yollarında kimyasal maddeler nedeni ile meydana gelebilirler.gazlar vede ağır metaller nedeni ile meydana gelenler basınçlardan soğuk vede sıcaklardan meydana gelen hastalıklardır.

paylaş - şikayet
5

Meslek hastalıkları kişinin işi nedeniyle yaşadığı sorunlardır. Örneğin iş yerinde çok fazla ayakta kalan bir kişi bacağı ile ilgili sorunlar yaşayabilir. Aynı şekilde sürekli masa başında oturan biri de beli ile ilgili sorunlar yaşayabilir. Bunun gibi şeylere meslek hastalıkları denir.

Meslek Hastalıkları ortalama puanı 4.7

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.