4.0

Agresif

önce - diğer kategorisine mccilek ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Agresif dilimize Fransızcadan geçmiş bir sözcüktür.. orijinali agressif şeklindedir.. kelime anlamı saldırgan demektir.. ancak dilimizde pek bu anlamda kullanılmaz, daha çok hırçın sözcüğünün karşılığı olarak kullanılmaktadır.. örneğin sert oynayan bir futbolcu için sıfat olarak kullanımı yaygındır..

paylaş - şikayet
5

Sinirli insanlara ayrıca agresif de denilir. Agresif insanlar aslında öyle degillerdir. Çevrelerinde çok fazla gıcık oldukları insanlar vardır. Bu sebeple de onlar agresiflesirler. Kimse kimseye gıcıklık yapmazsa agresif insanlar da olmaz.

paylaş - şikayet
3

Agresif kelimesi bir insan özelliği de ancak bazı durumlarda diğer canlılar için de kullanılabilir. Agresiflik genellikle sinirli ve gergin insanlar için kullanılır. İyi bir özellik değildir ve agresifliğin zıttı sakinlik olabilir. Agresif insanlar etrafındaki insanlara zarar verirler.

3

Agresif demek bir insanın çamur silinebilen sinirli olan saldırgan olabilen insanlar için kullanılan bir kelimedir bu kelime Fransızca'dan dilimize geçen geçmiştir mesela hiç gerekmediği bir yerde insanın sinirlenmesi gibi kavga dövüş etmeye çalışması gibi

paylaş - şikayet

Agresif ortalama puanı 4.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.