4.4

Dalmaya damlaya göl olur

önce - diğer kategorisine erayc06 ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Az görüp değersiz gördüğümüz birikimler ileride biriktikçe bize olan katkısının artacağı anlamına gelir.Az deyip beğenmediğimiz bir para kumbaraya atıla atıla çok önemli ihtiyaçlarımız karşılayan gelir kaynağı olur.

4

Bazen az gördüğümüz şeyler olabiliyor mesela para gibi bunları üst üstte koyunca bile bir muddetten sonra cogalabiliyor ve insan anlıyor ki hiç birşey az değildir üstüste konunca çogalabiliyor.

3

Damlaya damlaya göl olur birikim yapmanın önemini vurgulayan bir atasözüdür. Önemsiz küçüklükte görülen şeylerin bile birikerek çoğalacağı anlatılmaktadır. Pes etmeden hedefe ulaşabilmek için sabretmek gerektiğini zamanla her şeyin mümkün olduğunu anlatmak için bu atasözü kullanılır.

5

Damlaya damlaya göl olur akar gider sel olur çok güzel bir söz bazı insanlar bunun hakkını gerçekten çok iyi veriyor ailecek bir kumbara yapıyorlar ve içine ellerine ne geçerse atıyorlar 10 krş 50 krş 50 tl 100 tl ne geçerse ve bunu ocakta başlatıp diğer ocakta yani 1 sene sonra aciyor lar düşunsenize ciddi bir şekilde kumbaraya para atildigini yılbaşında bilet aliyon amorti çıkıyor ona seviyon adamlar yıl başında emeklerinin karsiligini aciyor lar ve ciddi bir Mevlayla karsi karşıya kalıyorlar 10 bin 15 bin neguzel biletten ikramiye çıkmış gibi oluyo 2019 a parayla giriyor :) oyüzden sloganimiz şu damlaya damlaya göl olur çok doğru bir sözdur

Dalmaya damlaya göl olur ortalama puanı 4.4

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.