5.0

İki kare farkı

önce - diğer kategorisine Ormanci ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Matematik dersinde sıkça karşımıza çıkan özdeşlik terimi olup bilinmesi gereken bir denklemdir.Ortaokulda ilk öğretilmeye başlanmış olup lisede daha sistematik olarak öğretilmiştir.Mutlaka ezbere bilinmesi gerekir.

5

Matematikte çarpanlara ayırmada gösterilen ve sıkça kullanılan bir açılımdır. İki kare farkı kısaca o sayıların toplamları ile farklarının çarpımıdır.

5

İki kare farkı matematikteki denklem sorularında bolca kullanılan bir yöntemdir. İki karenin birbirinden çıkarılmasının kısaca formülü olarak iki kare farkı öğretilir. Şu şekildedir; x kare eksi y kare eşittir (x-y).(x+y) yapar. Buna göre birçok soru çözülebilir iki kare toplamı da vardır. Oda x kare artı y kare eşittir (x+y) karesi -2xy veya (x-y) karesi +2xy şeklindedir.

paylaş - şikayet
5

İki kare farkı, matematikteki en önemli ve en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. İki kare farkı bir özdeşlik terimidir. O kadar çok kullanılır ki karşımıza bir denklem çıktığında o denklemde ilk olarak iki kare farkı ararız. İki kare farkı = x^2-y^2=(x-y).(x+y) şeklindedir ve bu yolla birçok soru çözülebilir.

İki kare farkı ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler