5.0

Can

önce - diğer kategorisine Gkc123 ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Can belki de ruhumuzdan sonra gelendir. Bedenimiz canımızdir bu can bizlere yaşam belirtisi gösteren durumdur. Canli varlık da denilebilir. Ve biz bu cana iyi baklamlıyız ki içimizde ki can yaşasın.

paylaş - şikayet
5

Daha çok Süper Mario'da kaç canım kaldı, yeni can kazandım mı sorularını hatırlatıyor artık bana. Zamana göre kelimelerin anlamı değişiyor işte.

Can insana verilen en büyük armağan ve en güzel emanet. Anne karnında başlayan birlikteliğimiz ölümle son bulacak. Çok özel değil mi?

paylaş - şikayet
5

Can insanların veya hayvanların sahip olduğu yaşarken elde ettiği bir terimdir deriz ya onun canı yok mu diye söyleriz can önemlidir bizim için ona değer vermeliyiz kendimizi kötülüklerden korumalıyız anca bu şekilde canimizı koruruz. Yoksa hayatta kazanamıyız ve koruyamayız canimızı.

paylaş - şikayet
5

Can dilimize Farsçadan aynen geçmiş bir sözcüktür.. dilimizde birçok anlamda kullanılır.. işte o anlamlardan bazıları: insan ve hayvanlarda yaşamayı sağlayan, ölümle vücuttan ayrılan madde dışı varlık.. yaşama, hayat.. güç, dirilik.. kişi, birey.. insanın kendi varlığı, özü.. gönül.. bazı tarikatlarda aynı tarikattan olan kişilerin her biri..sıfat olarak da çok içten, sevimli, şirin, çok sevilen anlamında kullanılır..

paylaş - şikayet

Can ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.