4.7

Ninni

önce - müzik kategorisine Volkansakin ekledi.
8 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Anne ve babaların çocuklarını uyutmak amaçlı söyledikleri ve çokta güzel bestelenmiş şarkılarda diyebiliriz ninnilere. Uyusunda büyüsün ninni tıpış tıpış yürüsün ninni gibi söylenen ve çok daha fazla besteleri vardır.

5

Frekans aralıkları ve içlerindeki pozitif kelimeler ile çocuklari rahatlatan ve uyumlarına yardımcı olan sözlü melodi

paylaş - şikayet
5

Bebegimize soyledigimiz ilk sarkilar. Ayni zamanda bebekte bir muzik kulagi olusmasini saglar. Bebeği rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkisi vardır. Genelde uyuturken soylenir ama bebek agladiginda da soyleyin sakinlestigini gorursunuz. Anne karninda ilk gelisen duyu organidir kulak. Karninizdayken de soylerseniz sizi duyabilir. Annenin sesini duymak kimi rahatlatmaz ki.

5

Genellikle anneler bebeklerini daha çabuk ve rahat uyumak için söyledikleri yada dinlettikleri bir çeşit melodi.

5

Her ne kadar bebekleri uyutmak için soylenen ezgiler olsada, benim kızım ninnilerle uyumuyo malasef. Daha cok rep müzik dinliyoruz biz :)

paylaş - şikayet
2

Televizyonlarda gördüğümüz birşey genelde annemin bana ninni söylediğini hiç hatırlamam , ben televizyonda dizilerde filmlerde gördüm anneler çocuklarını bunu söyleyere uyutuyorlar , bizde ne masal okuma vardı ne de ninni söyleme , hep televizyondan gördük böyle şeyleri.

paylaş - şikayet
5

Büyüklerin bebeklere uyumaları için anlattığı söylediği şarkı veya söz ninni anlamı taşır

paylaş - şikayet
5

Bebeklere söylenen şarkılardır. Uyku ya geçiş esnasında dikkatini toparlayarak uykuya daha çabuk geçmesini sağlar. Çocuklarıma sık sık söylerdim bende. Baya etkili olurdu. Çok çabuk bir şekilde uykuya geçerlerdi.

paylaş - şikayet

Ninni ortalama puanı 4.7

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.