3.8

Kürtler

önce - diğer kategorisine Volkansakin ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

4

Ortadoğunun en eski halklarından biridir kürtler. Yaşadıkları coğrafyanın tarihsel olarak adı kürdistadır yaklaşık olarak 5000 yıldan beri soyları devam etmektedir komuştukları dil ise Hint-Avrupa dilidir.

5

Kürtleri sevmiyor değiliz benim çevremdeki 10 kişiden örneği 6 tanesi doğulu kürt anlaşıyoruz kimisi arkadaşımız kimisi komşumuz kimisi çocukluktan tanıdığımız insanlar bizim sıkıntımız kürt kökeni kürt olanlarla değil sadece ve sadece ayrım yapan insanları kışkırtan ülkemizde yaşayıp kin nefret kusan dağa çıkıp askerimizi şehit eden kişilerdir bizim sevmediğimiz ki bunun farkına artık kürt halkı da vardı doğudan göç ediyorlar yapacak bir şey yok onarda bu iki ateş arasında kalmak istemiyor eskisi gibi kürtler çocuklarını dağa yollamak istemiyor bence güzel bir gelişmedir bu

paylaş - şikayet
5

Gelenek ve görenekleri ne bağlı insanları arkasından vurmayan ve Kudüs'ün Fatih'i Haçlıların korkulu rüyası Selahaddin i Eyyubi el Kurdi nin torunlarıdır.Dindar misafirperver insanlardır.

paylaş - şikayet
1

Kürt Türk laz şu bu hepsine karşiyım "insanı insandan ayırıyorlar şu bizden şu sizden ayırıyorlar" diye bir türkü vardı İNSANIZ baska şunu bunu yok.

paylaş - şikayet

Kürtler ortalama puanı 3.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.