4.8

Mancester United Fc

önce - kurum kategorisine Volkansakin ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

4

İngilterenin en köklü kluplerimden bir tanesidir. İngilterede rekorlar kıran bir tarihe sahiptir örneğin 40 yıllık kendi evinde yenilmeme rekoru kırmıştır fakat bu rakamı ülkemizin takımlarından Fenerbahçe takımı deplasmanda yenerek bitirmiştir.

5

Manchester United diğer adıyla Kırmızı Şeytanlar lakabıyla ün salan bir futbol kulübü.

paylaş - şikayet
5

İngiliz futbolunun en başarılı takımlarından birisidir. İngilterenin en üst ligi olan Premier Lig'de oynamaktadır. Pek çok şampiyonluk kazanmıştır, Merkezi ingiltere'nin Manchester şehrinde'dir. İlk olarak Newton Heath adıyla 1878 yılında işçilerin bir takımı olarak kurulmuştur. Finansal sorunlar nedeni ile 1902 yılında bir iş adamı tarafından satın alınarak, adı Manchester United olarak değiştirilmiştir. Çok istikrarlı bir klüptür. Takımı 22 yıldır Sir Alex Ferguson çalıştırmaktadır. Lakapları Red Devils Kırmızı şeytanlardır.

paylaş - şikayet
5

Kırmızı şeytanlar lakaplı bir İngiliz kulübü. Premier ligin en tanınan, bilinen futbol takımı. İngiltere' nin Manchester şehrinin takımıdır. Tarihi büyük başarılarla doludur. Son bir kaç yıldır ise başarı grafiği düşmüştür. İngiltere futboluna büyük yıldızlar kazandırmış bir kulüptür. 40 yıl aradan sonra Fenerbahçe tarafında evinde mağlup edilmiş bir futbol takımıdır.

paylaş - şikayet

Mancester United Fc ortalama puanı 4.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.