4.8

Kara Delik

önce - ürün kategorisine stalward ekledi.
6 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Kara delik uzayda belirli nitelikteki maddenin bir noktaya toplanmasıyla meydana gelen bir nesnedir de denebilir. Astrofizikte çekim alanı her türlü maddesel oluşumun ve ışılımın kendinden kaçmasına izin vermeyecek kadar büyük bir kozmik cisimdir.

5

Kara delik uzayda her şeyi kendine çeken bir alandır. Bu alana yaklaştıkça zaman daha çok yavaşlar ve en yakın noktasında neredeyse hiç ilerlemez. Bir kaç dakikanızı bu alana yakın geçirirseniz geri döndüğünüzde aradan yıllar geçmiş olacaktır.

paylaş - şikayet
4

Kara delik uzayda bulunan sonsuz boşluğa verilen addır. Kara delikten geçilerek Evrenler arası yolculuk yapıldığını iddia eden filmler mevcuttur. Kara delik her şeyi yutar. Kara deliğin kendine ait bir çekim gücü vardır ve bu çekim gücüne yakalanan her şey evrendeki onun içinde eriyip kaybolmaktadır. Eriyip kaybolmaktan kastım kara deliğin nereye çıktığını, nereye gittiğini kimse bilmemektedir. Belki de başka bir boyuta başka bir evrene gönderiyordur yolun sonunda. Onun dışında karadelik bu şekilde çekmeye devam ederse bence gittikçe daha büyüyecek ve en sonunda uzay sonsuz bir kara delikten ibaret olacak.

paylaş - şikayet
5

Kara delik denen bir yer varmıs bır kac yıl arayla ucakların oraya kayması haberını alıyoruz zaten ama cok ilgiç

Kara Delik ortalama puanı 4.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler