4.9

Can Yeleği

önce - ürün kategorisine direvenik ekledi.
8 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Can yeleği onu donatmış yaralı veya şuuru kapalı bir kişiyi boğulmaması için yüzer pozisyonda tutmaya yarayan kendinde olsn bir kişinin ise yüzmesine yardımcı olan bir kurtarma aracıdır.

paylaş - şikayet
5

Can Yeleği denizde, nehirde, okyanusta veya gölde seyir yapan her türlü deniz taşıtında bulunması gereken temel güvenlik araclarindandir.Sisme yelektir su yüzünde kalmamızı sağlar.

paylaş - şikayet
5

Boğulmayı batmayı önleyen yüzme bilmeyenlerin kullandığı bir can simidi suda seyir eden her gemi veya teknede olması şartı getirilmiştir

paylaş - şikayet
5

Acil durumun konusu, su olan ;taşıtlarda kullanılan bir emniyet aletidir Yeleğin içine dolan hava marifeti ile suyun kaldırma kuvvetinden yararlanarak çalışır.

paylaş - şikayet
5

Bugün kullanılmakta olan dört çeşit can yeleği vardır. Bunlar bizi bir deniz kazası sırasında koruyacak en büyük koruyucudur.

Mantar tipi can yeleği
Mantarların bir torba içerisine düzgün olarak istif edilmesi ile yapılmışlardır. Üzerlerinde hiçbir malzeme yoktur.

Kapok tipi can yeleği
Pamuk elyafların bir naylon içerisinde havası alınmış vaziyette doldurulması ile ve bu torbalarında branda kılıflar içine düzgün olarak konulması ile yapılırlar. Bu tip can yelekleri ceket şeklinde giyilir. Sıyrılmamaları için kuşakları muhakkak surette bağlanmalıdır.
Alman tipi Şişirme Can Yelekleri
İki tane lastik ciğer ile kepten teşekkül edilmiştir. Can yeleğinin üzerinde kullanılacak malzeme olarak ; kepin üzerindeki lambayı yakacak bir batarya, sesimizi uzağa duyurmak için bir düdük, radar ekosu veren ciğerin ve kepin üzerindeki plakalar, denizde toplu bulunmak için 1 metre boyunca el incesi (ip), deniz boyama markeri mevcuttur. Can yeleği hava tüpleri veya nefes ile siboptan şişer.
Amerikan Tipi Şişirme Can Yelekleri
Bir ciğeri vardır. O da hava tüpü veya nefes ile rekordan şişer. Sesimizi duyurmakta kullanılan düdük, toplu bulunmak için ince bir tane fener, can yeleğinin techizatlarındandır

5

Can 7 kişinin hayatta Kurşundan Kişinin kendini koruyabilmesi açısından önemli özellikle polislerin uygulanması gereken buna yine bir yerde can yeleği denizlerde yüzme bilmeyen kişiler için kendine kurtulabilmeleri açısından Havva'nın sistem olan Can yelekleri de vardır Bunlar da hemen hemen her yaş grubundan da var olan üretilmiş modellerde mevcuttur

paylaş - şikayet
4

Dışarıdan ve içeriden gelen tehlikelere karşı can güvenliğimizi artıran bir gereçtir

5

Can yeleği genelde denizde giyilen bir yelektir batmamak için yüzme bilmeyenlere giydirilir hayat kurtarır ayrıca birde polislerin giydiği çelik yeleklerde vardır silahlardan korunmasını sağlar polislerimizin her göreve çıktıklarında genelde giyiyorlar bu yeleği.

paylaş - şikayet

Can Yeleği ortalama puanı 4.9

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.