4.5

Kanalizasyon

önce - mekan kategorisine bayzz ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

pis ve atık suların özel kanallar aracılığı ile toplanıp atılmasını sağlayan alt yapı sistemidir .

paylaş - şikayet
3

Kanalizasyonlar şehirlerin alt yapılarıdır malesef bu alt yapılar çok sağlam değildir ne zaman çok yağmur yağarsa dolan taşan bütün pislikleri dışarıya çıkarır. Aynı zamandada İnsanların çıkardığı pis sular ve katı pisliklerin aktığı kanallardır bu kanllar sayesinde deniz olmayan yerlerde atık tesisine gönderiliyor fakat deniz olanyerlerde ise denizin altına borular döşenir ve en derinlerine bırakılıyormuş.

5

pis ve atık suların özel kanallar aracılığıyla toplanıp atılmasını sağlayan alt yapı sistemlerinin genel adıdır.. bu kanallarda künk ya da büz adı verilen geniş borular kullanılır.. insanoğlunun temizlik adına yaptığı en 'pis' buluşlardan biridir kanımca..

paylaş - şikayet
5

Aslında iğrenç atık suların pis suların lavabo pisliklerinin tuvalet pisliklerinin gittiği kanalizasyon bu kanalizasyonları genelde farelerin temizlediğini biliyor muydunuz genelde onlar temizler ve bizim Ülke geneli olarak alt yapı berbattır yağmur yağar kanalizasyon ızgaralarından su gitmez taşar bizim Ülke geneli olarak alt yapı berbattır fareler temizler genelde ülkemizde girip çıktıkları için o sayede temizlenir biraz yoksa gün geçtikçe daha beter olacaktır yabancı ülkelerde çok nadirdir kanalizasyon taşması veya giderinin tıkanması ama ülkemizde hemen hemen her şehirde vardır

paylaş - şikayet

Kanalizasyon ortalama puanı 4.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.