4.8

Tanju Okan

önce - kişi kategorisine duke67 ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Kadınım şarkısı ile belleklerde yer etmiştir. Sesinin gürlüğü ile dikkat çekmiştir. Çok sayıda albümü vardır. 1996 yılında hayatını kaybetmiştir.

paylaş - şikayet
4

urla denince tanju okan, tanju okan denince urla gelir akla. iyi yorumcudur, sesi güçlüdür, duygusal bir adamdır. mesela hasret şarkısını öyle içten okur ki, dinlerken şarkının içinde yüzüyormuş hissine kapılırsınız. mesela öyle içten öyle sarhoş olsam ki der ki, dinlerken sarhoş olursunuz. mesela italya'da şan eğitimi almıştır. piyano çalabilmektedir ve batı müziğine hakimiyeti inanılmazdır. bunun yanında zaman zaman izmirin kavakları gibi türküleri, zaman zaman kadehi şişeyi kırarım gibi arabeske varan şarkılar da söylemiştir. fakat dinleyenleri en çok şaşırtan, onun italyanca şarkılar söylemesidir. italyan müzik ekolünü yalayıp yuttuğunu bilenlerce bu durum tanju baba'nın nefes alıp vermesi kadar doğal bir durum olarak karşılanır.

5

Tanju Okan , Türk Hafif Müziğinin güçlü seslerinden biridir . Izmir' de doğmuştur. 1996 yilimda vefat etmistir . Tanju Okan'la özdeşleşen şarkı Kadınım'dır . Hala dinlenebilen eşsiz bir şarkıdır . 12 45 'li ve 20 tane filmi vardır . Kemancı, öyle sarhoş olsamki şarkılarıdır.

5

Bence tüm zamanların en iyi bariton seslerinden birine sahip olan efsane sanatçı.. şarkıcı değil sanatçıydı tek kelimeyle.. bugün bile birçok şarkısını keyifle dinlerim.. "Kadınım" gibi bir eser kolay kolay üretilemez.. "Benim en iyi dostum içkim sigaram.. Onlar da terk ederdi olmasa param" ise ayrı bir efsanedir.. Babam gibi, İzmir Tireli olması ise kendisine olan sempatimi biraz daha artıran başka bir unsurdur..

paylaş - şikayet

Tanju Okan ortalama puanı 4.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.