5.0

Truva Atı

önce - mekan kategorisine Bilgeadam ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Eski tarihte savaş taktiği olarak kullanılan ve filmlerede yer verilen ardından Truva atının Çanakkale'ye getirilmesiyle sonuçlanan tarihi bir tahta at.

5

Truva atı bir savaş esnasında kullanılan taktirdir.Kimse fark etmeden gizlice içine askerler yerleştirilmiştir.

5

Truva atı, truva savaşında kullanılan ve o savaşın gidişatını tam tersine çeviren bir taktiktir. Askerler geri çekilmiş gibi yaparak truva atının içine girer ve atı düşmanlarına bırakırlar. İyi bir şey sanan düşmanlar kalelerinin içine atı getirir ve zafer çığlıkları atarlar. Gece olduğunda truva atındaki düşmanlar kale kapısı açar ve gizlice içeri sızarak rakiplerini yenerler. Aşılamayan kale bu şekilde aşılmış olur.

paylaş - şikayet
5

Bu M.Ö 2000"li yıllarda Truva da bir savaş oluyor. Bu savaşta Mikanoslular Truva'ya büyük bir at armağan edip içeri giriyorlar Truva'ya fethediyorlar. Homeros İlyada Destanında bunu uzun uzun anlatmış. Kahinler tanrılar filan. Şu an Truva'ya ve Çanakkale'de merkez kordnundq ve Truva Antik Kenti kalıntıları arasında birer tane tahta t var. Truvq'dakinw giriliyor ama İskeledeki Truva Atına girialmıyor. Şehitlikten sonra Çanakkale ilinin simgesidir.

Truva Atı ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler