4.6

Adile Naşit

önce - kişi kategorisine mekin2000 ekledi.
29 yorum    -   paylaş        

iyi puan

4

Rolleri çok gerçekçi oynayan, Münir Özkul ile birlikte daha çok görmeye alıştığımız, gülmesiyle ağlamasıyla birçok farklı duyguyu başarılı bir şekilde yansıtan usta oyuncumuz.

5

Türk sinemasının her rölde kendini sevdiren usta oyuncularından biri

5

türk sinemasında onun kadar rolunun hakkını veren rolunu oynamayıpta yaşayan bir kadın daha görmedim.tek kelimeyle o bir efsane.

5

Münir Özkul ile beraber çektikleri o güzel Yeşilçam filmlerini hatırladım bir de hababam sınıfında ki hallerini. O gülüşünü unutmak imkansız ayrıca. Yeşilçamın doğal ve güzel yapıtlarında bizlerde iz bırakan isimlerden biridir.

5

yıllar geçsede bizim kuşak tarafından asla unutulmayacak adile teyze güldüğünde bizide güldüren ağladığında bizide ağlatan gerçek bir sanatçı

4

kahkasıyla , anaçlığıyla Türk Sinemasına damgasını vurmuş bir oyuncudur ,Allah rahmet etsin inşallah

5

Efsane hababam sınıfında Hafize ana rolü ile gönüllerde taht kurdu.Efsane oyuncu oynadığı her filmde tonton anne rolünü çok iyi oynadı .Münir Özkul ile oynadığı unutulmaz turşu replikleri hala hafızalarda Allah rahmet eylesin

5

Efsane sinema oyuncusu. Nedense son zamanlarda ismi Bediüzzaman'ın Eskişehir Hapishanesi penceresinde görüp bahsettiği kızlardan birisi diye geçmiştir. Ancak karşı taraf açıklama yapmış o tarihte Adile Naşit'in 5 yaşında olduğu ve lise öğrencisi olmasının mümkün olmadığını söylemiştir. Sanatından ziyade Ermeni kökenli oluşu ile yıpratılmaya çalışılmaktadır. Adile Naşit sanatçıdır, alanında çok iyidir, efsanedir, kalbimizde yer etmiştir.

paylaş - şikayet
5

İzlerken ağlamasına dayanamadığım, annem gibi, teyzem gibi gördüğüm, Yeşilçam ın usta oyuncularından. Ruhu şad olsun.

4

Çok severim komedinin duayeni güzel gülen insan nur içinde yatsin

paylaş - şikayet
5

Kendi halinde ,özünde çok acılar yaşamış, işinde çok başarılı güzel insan..

paylaş - şikayet
5

Çok tatlı bir bayandı Allah rahmet eylesin ,çok da başarılı düşünün çoğu insan onun rol aldığı filmleri hala severek izliyordur hem de tekrar tekrar ben öyle yapıyorum şahsen.

5

Çok iyi beyaz perde oyucusudur. Bir neslin zevkle izleyebilceği filmlerde oynamistir

5

Çocuklugumuzun masalcı teyzesi .Sinemanin kıralicesi balbimizin bir tanesi mekanı cennet olsun.

5

yeşilçamın en iyi komedi sanatçısı.. ve çocukların masalcı teyzesi.

paylaş - şikayet
5

Yeşilçamdan tanıdığımız usta Oyuncu. Film sektörünün güldüren yüzü. Gülüşleriyle her zaman farkını belli etmiştir. Hiç bir zaman unutulmayacaktır. Allah rahmet eylesin.

5

Adile Naşit, Türk sinemasının unutulmaz kadın oyuncularındandır. Kendisi hababm sınıfı, neşeli günler ve gülen gözler adlı yeşilçam filmlerinde Münir Özkul ile başrolleri paylaşmıştı. Nur içinde yatsın, sanatın ustalarındandır.

5

Adile Naşit, Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından bir tanesidir. Oynadığı hemen hemen her rolde bir anne edası vardır. Adile Naşit hepimizin gönlünde taht kurmuştur. Özellikle Hababam Sınıfın'daki o sempatik rolüyle kendini hepimize sevdirmiştir. Ayrıca bir dönem televizyonda ''Uykudan Önce'' adlı bir program yapmıştır. Allah rahmet eylesin.

4

Hababam sınıfının güzel kadrosunun, en güzel oyuncusu idi. Türk sinemasının unutulmayan en özel isimlerindendir kendisi. Allah rahmet eylesin, kendisini asla unutmayacağız.

paylaş - şikayet
5

Yeşilçam kadrosunun en iyi en başarılı isimlerinden kendisi hele o limon sirke filmindeki sahnesi herkesin kafasina saplanmıştır tabi bazi filmleri çok elestirildi bazilari çok sevildi ama çok yetenekli bir oyuncu allah rahmet eylesin

5

bir kaç repliğini yazmak isterdim ama hangisini yazayım hepsi ayrı güzel oyunculuğuyla gülüşüyle kendini hatırlatıyor bize huzur içinde yat güzel insan

5

Yüreğinin oyunculugunun mukemmel olan efsane bir kadin

paylaş - şikayet
5

Türk sinemasının duayenlerinden olan rahmetli Adile Naşit tek kelime ile yeri doldurulamaz bir sanatçımızdır. Oynadığı rolleri hem kendi yaşar hemde bizlere yaşatırdı. Ailemizden biri gibiydi bana göre aramızdan erken ayrıldı. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun

Adile Naşit ortalama puanı 4.6

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler