+1

Birçok kez yerde para gördüm ama cüzdanı görmedim para gördüğüm zaman da sahibini mutlaka aramaya çalıştım bulmak için uğraştım birkaç kez buldum ama sonrasında bulamadıysan da bir miktarını ihtiyacı olan birine bir miktarını da kendime harcadım.

1 0
paylaş
+3

Kesinlikle sahibine ulaştırırdım muhakkak bir ihtiyaç sahibi düşürmüştür

3 0
paylaş
+1

Yapmam gereken tek şey en yakın emniyete teslim eder, sahibine teslim etmelerini rica ederim.

1 0
paylaş
+4

En doğru davranış, en yakın polis karakoluna teslim etmektir. Kendiniz ulaştırmaya çalışırsanız, kişinin herhangi bir para kaybı varsa, zan altında kalabilirsiniz.

4 0
paylaş
+1

Birkaç kere buldum bulunca yerden aldım en yakınimda bulunan karakola teslim etti bir kerede maaş kartı buldum kartı avmde ki güvenliğe telim ettim eğer karakol veya emniyet bana cok uzaksa o zamanda cüzdana bakarım telefon numarası var mı diye yada birine veya bir iş yerine ait kart varmi diye bakarım ama mutlaka ulaştırırım sahibine cunku bana yakışanda budur birgün sıhhıye köprüsünde önumde bir amca yürüyor elindeki kağıt ve eczane poseti vardı cüzdanını birşey koymak icin aldı ama geri cebine koyarken düsürdü hiç farketmedi hemen yerden aldım arkasından yürüdüm ve kendisine teslim ettim bana cüzdanindan para çıkarıp vermek istedi tesekkür ettim ve yoluma devam ettim

1 0
paylaş
+1

Bir kere bankadan çıkan adam düşürmüştü cüzdanı fotokopisi o an gördüm ve arkasından koştum . Cüzdanınızi düşürmüşsünüz dedim çok sevindi, teşekkür etti.

1 0
paylaş
0

Yürürken yerde bir cüzdan buldum, direk muhtarlığa götürüp veririm üşenmeden ve vakit kaybetmeden. Sahibinin yerine kendimi koyunca kötü hissedeceğini tahmin ederim. İçerisini de kurcalamam, karıştırmam.

0

Direkt karakola götürürüm duyarlı olmak lazım herkesin başına gelebilir.

0 0
paylaş
+2

Yürürken bir yerde cüzdan bulursam hemen onu alıp cüzdanın içinde telefon numarasına ulaşmaya çalışırım. Kişinin kimlik bilgilerini bulmaya çalışırdım. Ya da en iyisi en yakın karakola teslim etmektir. Onlar sahibini bulmaya çalışır.

2 0
paylaş
+1

Karakola götürürüm. İçinde ne olursa olsun sahibine teslim etmeye çalışırım.

1 0
paylaş
+1

Hic yerde bir cüzdanla karşılaşmadım iki cüzdanla karşılaştım :) Eğer bir cüzdan olsaydı almazdım iki cüzdan olduğu için aldım İlgili yerlere ulaştırdım.

1 0
paylaş
+1

Cüzdan bulsam sahibini arardım ama cuzdansiz para bulsam miktarı azsa harcardım çokda bağış yapabilirim.

1 0
paylaş
0

Cüzdan çanta gibi bişey bulursam hiç elimi bile sürmem sonra basima falan kalır ama kimlik falansa alır yetkili birine teslim ederim.

0 0
paylaş
0

Kimden düştüğünü görürsem direk ona veririm. Haram paradır asla dokunmam. Yada bakarım içine giderim polise derim bu cüzdanı buldum ben yolda bu da o kişinin kimliği derim veririm direk onlar bulsunlar. Yazıktır ya. Belki adam/kadın bugun faturasını yatırmaya gidicekti de son günüydü belki o kadar düşüncesiz biri olamam.

0 0
paylaş
0

En yakın karakol nerdeyse oraya götürürüm ve belediyeden anons yapılmasını isterim cüzdan önemli birşey bir an önce ulaştırmak lazım

0 0
paylaş
+2

Eğer etrafta insanlar varsa onların olup olmadığını anlamaya çalışırım. değilse içine bakarım, bir telefon numarası, kimlik falan var mı diye bakarım. Oradan sahibine ulaşmaya çalışırım. O da yoksa bir karakola teslim ederim. Teslim ettiğime dair de bir tutanak alırım.

2 0
paylaş
+1

Ben geçen gün yolda yürürken bir adet kredi kartı buldum. Sahibini de bulamayacağıma göre görünürü bir yere koymayı tercih ettim. Aslında isim soy isimden facebooktan kesin bulunurdu ama bir şey yapamadım açıkçası. Cüzdan da bulsam aynı şekilde telefon numarası falan olduğu sürece mutlaka ulaşırdım.

1 0
paylaş
0

İlk önce içine bakarım :D

0 0
paylaş
+1

Cüzdan bulursam mutlaka içinde bir kimlik falan vardır ve sahibini bulmaya çalışırım. Zengin biri de olsa ihtiyaç sahibi biri de olsa o para ve cüzdan onundur ve tek kuruşuna ellemezdim ailemden öyle terbiye aldım çünkü. Polise falan teslim ederdim cüzdanı.

1 0
paylaş
+1

Cüzdan içinde kimlik varsa sahibine ulaşmaya çalışırım Ama eğer kimliği yoksa cüzdan içindeki parayı harcamak kesinlikle etrafa bakarım esnaflara sorarım esnaflara isim falan bırakırım mesela sonra o kişi beni arar aradığın zaman da cüzdanı teslim ederim

1 0
paylaş
+1

Cüzdanın sahibini öğrenmek mümkünse cüzdandan onu ararım yoksa polise veririm.

1 0
paylaş
+1

Ben yolda cüzdan veya herhangi özel bir eşya görsem ellemem kesinlikle. Dışardan gören biri benim alacağımı düşünebilir bu sorumluluğun altına girmek istemem. Ellemem yanından geçer giderim. Belki alıp karakola bırakmak daha mantıklı bir çözüm olabilir ama onu ordan birilerinin gözü önünde almayı kendime yakıştırmam.

1 0
paylaş
+1

Sokakta bir cüzdandan bulsam ilk başta içinde o kişi ile ilgili bilgiler var mı diye bakarım. En kötü kimliği olduğu için Karakola götürerek o kimliğin sahibini bulmalarını isterim.

1 0
paylaş
0

Yolda bir cüzdan bulsam bende Recep İvedik gibi yapardım burdan antalyaya bile götürürüm cüzdanı, karakola filan vermem başkasına teslim etmem çünkü karakol dahil bu devirde kimseye güvenilmez ne yapacaksan kendim yaparım.

0 0
paylaş
0

İçini açar bakarım adres numara falan var mı diye. Sonrada karakola götürürüm.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler