0

Yazılımda öncelik hangi dil olmalı?

Bilgisayar mühendisliği okuyorum yazılıma takmış durumdayım ve bazı diller çalışıyorum fakat başlangıç için uygun olmadıklarını duydum sizce başlangıç için hangileri en uygun (C# ve html çalışıyorum)

    -   Programlama
0 0
8 yanıt   -  
0

Bence neredeyse global hale gelmiş olan İngilizce ikinci seçenek olarakta almanca.

0 0
paylaş
0

Bana Göre En Güzel Kolay Bir Dil Olan html Olarak Başlıyabilirsin Ama html Yazarkende Gerekçe Olarak Javascript e de gerek var Bence En İyi Dil C#

0

Artık türkçe de ülkelerin kullandığı diller arasına girebilse keşke

0 0
paylaş
0

Öğrenmesi kolay ve kullanım alanı çok olan bir dil olmalı. Mesela "Python".

0 0
paylaş
0

Bana göre ilk başta gelmesi gereken dil İngilizce olmalı çünkü her ülkede konuşulan bir dil ve her insan 2 3 de bişey olsa da bilirler en azından çat pat birşeyler anlarlar ve buda insanlar için daha etkili bir yol olur başta gelmesi gereken ilk dil kesinlikle İngilizce olmalıdır

0 0
paylaş
0

Bilgisayar mühendisi olarak bir çok dil öğrenip teknolojinin getirdiklerini takip etmek zorundayız ama hangi dili kullandığından ziyade ne kadar etkili programlar yazabildiğin önemli olan. Bazı dillerin bazı alanlarda daha avantajlı olduğu bir gerçek ama diller sadece bir araçtır. Aynı işlevi bir çok dille sağlatabilirsin. Bir de şöyle bir gerçek var ki programcılar da dahil olmak üzere herkes hazır programlar kullanmaya başladı. Bir c diliyle bir çok şeyi yapabilirsin ama hazır programla birkaç günde yapabileceğini c ile sıfırdan yapmaya kalktığında haftalar hatta aylar alabilir. Bizim eğitim sistemimiz biraz bil ama kullanma prensibine dayalı gibi.

0 0
paylaş
0

Önce öğrenmesi kolay c, html, css gibi dillerden başlayarak programlamanın mantığını anlamak gerekir. Daha sonra gelişmiş uygulamalar yapmak için farklı dillere geçtiğinde daha rahat anlarsın.

0 0
paylaş
0

Türkçe tabi ki ana dil varken başka dile gerek yok arkadaşım Türk sen Türkçe konuş bu kadar olay budur

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.