+5

72 kurşun sıkılsa bile ölümsüzsün

5 0
paylaş
+3

Yatırımı yüksek bütçeli olduğundan yabancı dizilerin potansiyeli daha iyi ama türk dizileri izlenmesi için genelde duygusal

3 0
paylaş
+3

yabancı diziler çok daha kaliteli ve profesyonelce çekildikleri için diyebilirim

3 0
paylaş
+2

Oyunculuk

2 0
paylaş
+3

Amaç farkı var bizim dizilerimiz insanları uyutmaya yönlendirmek için yapılıyor onlardaysa farkındalık uyandırmak bilgilendirmek için yapılıyor.Tabi ben bu yorumu tamamen kendi izlediğim diziler üzerine yaptim.Big bang teori-forever-black mirror-mr.robot vb.

3 0
paylaş
2 yorum
+3

zaman ve kalite bence en büyük fark bu uzadıkça saçmalıyor bizimkiler ama yabancılar 40 dakikaya bir bölüm sığdırıyorlar hem de daha iyi bir şekilde

3 0
paylaş
+3

Senaryo & Hayal Gücü & Oyunculuk

3 0
paylaş
0

Gerçekçilik .Şöyle adamlar Fantastik bir film dünyasını bile sanki gerçek bir dünya gibi bize sunuyor.Biz anca yok efendim otoma aşık ama o zengin kız fakir saçma sapan diziler ya da filmler .Star Wars 1977 yapımı .Şu anki Türk yapımı dizi -Filmleri ezer geçer

0 0
paylaş
0

En büyük fark süre sanırım, yabancı diziler daha kısa olurken yerli diziler ise gereğinden fazla uzun. İkinci fark ise yabancı diziler daha özgün olmalarına karşın Türk dizileri yabanci dizilerin uyarlanması şeklinde oluşturuluyor .

0 0
paylaş
+2

Türk dizisi denilince nedense akla hep fakir, salak kız ve zengin, yakışıklı oğlanın aşk yaşadığı, yaratıcılıktan uzak senaristlerin yazdığı, IQ seviyesi düşüren saçma yaz dizileri geliyor. Üstüne bir de sıfır oyunculuk eğitimi almış sırf güzel/yakışıklı diye televizyonlarda gördüğümüz mimik yoksunu tipler eklenince Türk dizilerinden nefret eder duruma geliyoruz. Ancak ülkede oldukça başarılı oyuncular ve diziler de mevcut. Reyting sebebiyle ömürleri kısa oluyor orası ayrı :)

2 0
paylaş
+1

Türk dizileri sürekli aynı konu üzerinden çeşit çeşit isimler kullanarak önümüze ısıtıp ısıtıp getirdikleri dizilerdir.Yabancı dizilerde ise alışılmışın dışında bizlere harika bir gerek görsel şölen gerek konusu gerek kurgusu olsun çok kaliteli işlerle izleyici karşısına çıkıyorlar .

1 0
paylaş
+1

En önemli fark senaryo. Senaryodan sonraki en büyük fark ise kesinlikle dizi süreleri. Türk dizilerinin hemen hemen hepsi 2 saat sürüyor ve izlemesi gerçekten çok yorucu oluyor. İster istemez bir bölüm Türk dizisi izleyeceğime 2-3 bölüm yabancı dizi izlerim düşüncesi oluşuyor insanın aklında.

1 0
paylaş
+1

Bak şimdi Türk dizileriyle derken yanlış olmuş. Türk dizileri yok ki anasını satim hepsi aynı konu lan insan sıkılır artık bi de hepsini de izliyorlar. Kardeşim herkes bu hayali kuruyor öyle dizi çekiyor heralde bu ne ya kız fakir oğlan zengin konu bitti zaten bunlar ilk başta birbirlerini sevmezler sonra çocuk kıza tutulur kız fakir olduğu için açılamaz da falan da filan. Bıkmadılar arkadaş aynı şeyleri çekmekten. Ben bıktım onlar bıkmadı. Yani cevabım şu ki türk dizileri yok sayaraktan ben yabancı diziler diyorum aga adamlar felaket diziler yapıyor net.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler