+1

Kişiden kişiye değişir fakat ödeme zorunluluğu yoktur ama ödediğinde de centilmen olur, tabi sürekli o ödememeli yeri geldiğinde kız da bir şeylere ortak olabilmeli :)

1 0
paylaş
1 yorum
+2

İlk buluşma için bence erkek ödemelidir. Kimse yapmaz oldu genelde ama kökenimiz nezaket bizim toplumumuzun.

2 0
paylaş
0

Genellikle erkek öder ama ilk buluşmada karşıda ki insanı tanımak için hızlı mekan değiştirilmeli altta kalmaması sağlanmalı örnek ; yemeği sen ödedin sinemayı da o ödesin .

0 0
paylaş
+1

Herşey erkeklerin üstüne yıkılmamalı ilk buluşmada kimse kimseyi tanımıyor sonuçta onun cebindeki de para senin cebindeki de para erkeklere bu konuda fazlada haksızlık yapılmasın ortak ödensin kimse zararlı çıkmasın sonucta ilk buluşma ne olacağı belli değil.

1 0
paylaş
+1

ya şart diye değil ama ilk izlenim için erkek ödemeli, hem erkek kendini iyi hisseder hem kadın için iyi bir izlenim olur ama sonrası için asla devamlı erkek ödememeli.. Kadında elini cebine atıcak zaten ödüyor diye kalkıp gitmek olmaz her şey ortak olmalı bu erkek ödemeli zihniyeti tamamen yanlış

1 yorum
+3

İlk buluşmada hesabı erkeğin ödemesi çok önemsenecek bir durum. Aslında bu ilk buluşmaya özel bir durum değildir. Cebinde akrep olmayan her erkek hesabı ödemek için önce davranır. Sürekli hesabı ödeyen erkek, kıza ya çok değer verdiği için ya da bir çıkarı olduğu anlamı çıkar.

3 0
paylaş
+3

İlk buluşma olsun ikinci buluşma olsun fark etmez. Bir kadının yanında erkek varsa daima hesabı erkek öder. Bunun başka çıkar yolu yok. Erkek kadına hesap ödettirirse kendini eksil hissseder.

3 0
paylaş
+2

İlk buluşmada hesabı kimin ödemesi gerektiği konusunda bir genelleme yapamam ama kendi adıma cevap verebilirim.. Hayatımda 1-2 istisna hariç, ne zamanında çalışıyor olan eşime, ne sevgilime, ne de bir kız arkadaşıma hesap ödetmiş değilim.. Bunu kuru bir maçoluk gibi gördüğümden ya da benden öyle bir beklenti olmasından dolayı değil ben öyle istediğim için yaparım.. İstisnalar da 'hep sen ödüyorsun, bu sefer kesinlikle ben ödeyeceğim' şeklindeki inatlaşma sonucu olmuştur..

2 0
paylaş
1 yorum
+4

İlk buluşmada hesabı, buluşmayı organize edip sizi davet eden ödemeli bence. Eskiden olsaydı her halukarda erkek ödemeli derdim ama şimdilerde kadınların ödemesinde de bir sorun yok bence.

4 0
paylaş
+2

Erkeğin ilk buluşmada hesabı kadının üzerine yıkmaya çalışması çok tuhaf olur. Kişiliği hakkında da ipuçları verir. Öyle bir erkekten uzak durulmalıdır. Ama şahsen ben davet etmişse hesabı üstlenmek isterim. Karşımdaki insanın samimiyetle ödemek istediğini görmek yeter.

2 0
paylaş
+1

İlk buluşmada hesabı erkek ödemesi lazım. Kadına yüklemek bir tuhaf olur. İlk buluştuğun kişiye “sen öde” olmaz. Erkek ödemeli ki centilmenliği ön plana çıksın.

1 0
paylaş
+1

Pek farketmez aslında ama yine de karşı cinsin gözünde kötü bir yer edinmemek için hesabı ödemek gibi bir centilmenlik yapmak güzel olur.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.