+1

Bu öyle garip bir konu ki aslında bana kalırsa şarkıya göre değişiyor.. Yani mesela ben şarkılar seni söyler isimli tsm parçasını bir tek müzeyyen senardan dinleyebiliyorum.. başka ses rengi hoşuma gitmiyor.. veya duman grubunun hadi geeell buluşalımm eski köprünün altındaaa diye bir şarkısı var onu ondan dinlemeyi sevmiyorum mesela. O şarkının coverını yapmışlar daha jazz havasında böyle sufle diye bir grup seslendiriyor onu daha çok beğeniyorum..

1 0
paylaş
3 yorum
+1

Bu durum şarkıya göre değişebilir bazen güzel cover yapanlar oluyor mesela orjinal haline göre. Bazen de cover dinlesen de farklılık olsun diye orjinali hoşuna gidiyor onu seviyorsun. Dediğim gibi şarkıya göre cover yapana göre onun yansıttığı tarza göre falan değişen olaylar bunlar.

1 0
paylaş
+1

Eğer ikiside başarılı bir şekilde yapılmışsa iyidir. Parçanın ilk üretim hali döneminin özelliğini taşır. Cover ise ilerleyen dönemdeki halini sonuçta cover yapılınca kullanılan notalar aynıdır. Enstrüman değişiktir. Cover'da müziğin evrilmesini geçmişten günümüze gelişini fark edersiniz. Ayrıca Cover tarihte kalmış bir parçanın ömrünü uzatır ve ölümsüzlüğünü sağlar. Nesilden nesile aktarılması için gereklidir.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.