+1

Eskiden bayan mesleğiydi fakat günümüz de erkekler daha çok yapmaktadır. Ayrıca erkeklerin ellerinin daha lezzetli olduğu söylenir. Yani aşçılık hem kadın hemde erkek mesleğidir.

0

Unisex bir meslektir

0 0
paylaş
+2

Bence mesleklerin cinsiyeti olmaz. Eğer kadın mesleğidir dersek erkekler için bir ayrımcılık, kadınlar için dersek de erkekler için bir ayrımcılık yapmış oluruz. Herkes yapabilir. Günümüzde erkek aşçı da var, kadın aşçı da. Emine Beder, Ümit Usta hepsi de başarılı ünlü aşçılardır.

2 0
paylaş
+1

Aşçılık bayan ya da erkek olması farketmiyor.Bence yemek yapmak yetenek işi marifet işidir.Kimin bu işe eli yatkınsa o kişiler rahatlıkla yapabilirler.

1 0
paylaş
0

Bana kalırsa aşçılık el mahareti ile alakalı bir meslektir. Kadın veya erkek her iki cins becerisi olduğu sürece bu mesleği yapabilirler

0 0
paylaş
+1

Günümüzde aşçılık mesleğinde birinci sırada erkekler yer almaktadır. Büyük Oteller ve Restaurant'larda genellikle erkek aşçıların çalıştığını gördüm. Bu yemek yapma konusunda sanırım erkekler bir adım ileride gibi görüyorum.

1 0
paylaş
0

Yemek işi olunca konu yeteneğe bağlı bir durumdur. Tecrübe ve yetenek varsa cinsiyet fark etmez.

0 0
paylaş
0

Cinsiyetçilik gerek yok tabiki her iki cinsiyet için de uygun bi meslek önemli olan işini severek yapmak

0 0
paylaş
0

Aşçılık işini yapan kadınlarda var erkeklerde var önemli olan işini severek yapan insanlardır.Benim gözlemlediğim kadınlardan daha çok erkek aşçıların oluşudur.Bazı erkek aşçılar bu konuda çok başarılı gerçekten taktir ediyorum.

0 0
paylaş
0

Unisex bir alan.

0 0
paylaş
+1

Mesleklerin kesinlikle cinsiyetlere bağlı olduğunu düşünmüyorum, her işi yapan kadınlar da erkekler de var. Aşçılık da lezzet ve beceri işidir, bunu cinsiyetçiliğe bağlamak yanlış olur.
Annemin eline kimse su dökemese de eğer hangisini daha çok beğenirsiniz derseniz erkek aşçılar diyebilirim çünkü daha yaygın erkek aşçı.

0

Burda bir cinsiyet ayrımcılığı yapmaya gerek yok eli lezzetli olan herkes yapabilir diye düşünüyorum

0 0
paylaş
+1

Mesleklerde cinsiyet ayrımı yapmıyorum kadın veya erkek çok saçma bir şey sırtında taş taşımıyor sonuçta yemek yapıyor ve yemek yapmayı seven herkes bu mesleğe sahip olabilir

1 0
paylaş
0

aşçılıkta kadın erkek ayrımı yoktur el becerisi ve isteği olan her insan aşçılık yapabilir fakat zorluk olarak bakılırsa banquet yemekleri ve açık büfe için hazırlanan yemekler a la carte daki gibi gelen siparişe göre değil de önceden belirlenmiş şekilde büyük kazanlarda yapılır fiziksel olarak kadınları zorlayabilir ama iş düzgün yapılırsa kazanlar doğru şekilde indirilip kaldırılırsa kadınları da erkekleri de zorlamaz yani mutfakta kadınlar da çalışabilir erkeklerde

0 0
paylaş
0

Eğer kişinin gönlü yatkın ise yemek yapmaya o yemek zaten güzel olur, kadın erkek ayrımı yapmaya lüzum yoktur.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.