+1

içen her türlü içer

1 0
paylaş
0

Bence azda olsa tesiri var ben 3 4 kişi biliyor bu yüzden bıraktılar

0 0
paylaş
+2

Sigara fiyatlarını yükselterek, sigara kullanım oranlarını düşürebilmek mümkün değildir.. Tam tersi daha da artar.. Sigara içemeyen tütüne döner ve daha ucuz olduğu için daha da fazla içebilir.. Kaldı ki, sigaranın fiyatını, zamdan birkaç gün sonra önemseyen bile kalmaz.. Ta ki, yeni zamma kadar!

2 0
paylaş
0

Evet mümkün ama tabiki bunların yanında da kaçak sigaralar var daha uygun fiyata satışa sunuluyor ordan almaya başlarlar .

0 0
paylaş
+1

Sigara zamları sigara tüketimini tiryakiler yeni fiyata alışana kadar biraz düşer, tiryakiler fiyatlara alışınca sigara tüketimi normale döner.

1 0
paylaş
+1

Sigara fiyatları ne kadar yükselirse yükselsin , sigara tiryakileri sigarayı bırakmazlar. Sigara alamayınca tütün alıp içerler. Tütün sigaradan ucuza geliyor.

0

Herkese hak veriyorum ama bazı kişilere tesiri var

0 0
paylaş
0

Kesinlikle bu bir çözüm değildir. İnsanlar başka masraflarından kısarak yine aynı şekilde devam ederler.

+1

Sigara fiyatlarının yükselmesi sigara içme oranını çok fazla düşürmez. Sonuçta parası olan yine aynı şekilde içmeye devam eder. Zararlı ürünlerin kullanımını azaltmak için fiyat yükseltmek yerine halkı nasıl bilinçlendirebilirim diye düşünülmesi lazım.

1 0
paylaş
+1

içen her türlü içer sigarayı bırakır tütüne başlar huylu huyubdab vazgeçmez yani fiyat zammı insanları caydırmaz sadece başka yola yönlendirir

1 0
paylaş
+2

Bizim insanımız hiç bir şekilde alıştığı bir şeyden kolay kolay vazgeçmez.Doktor dahi kontrolde bırakmazsan ömrün şu kadar kaldı dediği halde takan yok neredeyse :).Zamma bu gün küfür eder bir daha alırsam ne olsun der ertesi gün paketi yeniler merak etme sen ;).

2 0
paylaş
0

Tabii ki de hayır çünkü insanlar zaten daha çok dertleniyorum ve daha çok alıp daha çok içmeye başlıyorlar bu işin zaman yani en büyük nedeni Tamamen duygusal olan para vergilerdir ilk önce Sigara alkol gibi ürünlerden başlar ve sonra diğer ürünleri de bu sürmeye devam eder

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.