+4

Polisin üst arama yetkisi var mı?

    -   Hukuk
4 0
7 yanıt   -  
+1

Polisden polise Deyisiyo O

1 0
paylaş
+1

evet vardır.kimlik kontrol etme yetkisi ve üst arama yetkisi vardır.birde başımıza bekçiler çıktı.polislere bir şey dediğimiz yok ama bekçilerin tavırlarına sinir olmaya başladım.bölgemde vukuat olabilecek yerlere gitmiyorlar fakat merkezi yerde kimlik kontrolü yapıyorlar.

1 0
paylaş
+1

Evet var diye biliyorum olsun da zaten en azından yoldan geçen korkutucu tipli insanları arayınca gerçekten içim rahatlıyor artık kimseye güven yok yani herkesten her şeyi bekleyince..

+1

Şüpheli hareket vs birşeyler yapman gerekir aksi halde seni durup dururken aramaz yani İst-Ankara-Bursa ... bir sürü il gezdim başıma gelmedi ama üst aramasın için bir sebep olmalı galiba

1 0
paylaş
+1

Polisin arama yetkisi vardır. Ama bir erkek polis bir bayanı arayamaz. Bir dönem futbol oynuyordum kulübün yanında park vardı oradan kaldım kulübe doğru ilerlerken polis beni durdurdu kimlik kontörü yapmadan önce arama yapmak istedi bende buna izin vermedim bir bayan polis olsa neyse o yüzden. Her polis Kimlik kontrolü hariçin de arama yapamaz.

1 0
paylaş
+1

Polisin üst arama yetkisi vardır. Tabi kişinin durumuyla ilgilidir. Silah kullanma yetkisi bile var. ABD de kaçan suçlulara silah sıkılıp öldürülüyor. Ülkemizde polislere daha çok yetki verip ülkenin güvenliğinin tam sağlanmasında yarar vardır.

1 0
paylaş
+1

Tabikide var çünkü polisler olmasa yetkileri olmasa arama veya operasyon yapmasalar siz düşünün ülkenin halini

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.