+5

Ot yemeyi sever misiniz?

Yani ot derken semizotu, ıspanak, labada, ebegümeci, kuzu kulağı, hindiba, şevketibostan filan :-)

    -   Yeme-İçme
5 0
9 yanıt   -  
+2

Soru açıklama kısmını okumasam bu nasıl soru diyecektim. Ben sebze yemeklerini çiğ yada pişmiş farketmez, çok severek yerim.

2 0
paylaş
+2

@Alleyez10me O benim eksikliğim sonuçta, hiç beceremedim bugüne kadar "Bu nasıl soru?!" dedirtmeyi :-) Onu başaranlar çok cevap alıyor çünkü! Ama beni bilen bilir, derdim o değil zaten :-)

2 0
paylaş
+2

Ispanak yemeğini çok severim ama her yeşil yapraklı sebzeleri sevmem mesela brokoli hiç sevmem , semiz otunu yoğurtla karıştırarak bazen yerim diğer doğadan toplanılan dede sakalı gibi otları yemem

2 0
paylaş
+2

Severim. Şevketi bostanı bilmiyorum ama diğerlerini yiyor ve seviyorum. Pırasa hariç. Özellikle semizotu salatasını çok severim. Sarımsak da koyabilir öyle tüketebilirsiniz. Yemeğini de severim o ayrı ama yazın daha çok çiğ yerim. Daha yararlı olduğu söyleniyor. Ispanağı ise sadece yoğurtla severim. Böreğini ise tek geçerim.

2 0
paylaş
2 yorum
+1

Roka ve tere otu cok severim :)

1 0
paylaş
+2

Semiz otunu yıkıyoruz ve doğruca yoğurtlu sarımsaklı kabın içine atıyoruz.Sonra mideye.Bayılırım semizotuna! Dereotu asla! Sevmiyorum. Roka denedim, nötrüm ona karşı.Ispanağın da iyisi çıkınca yiyebiliyorum.Yemeği güzel oluyor.Maydonoz biraz ortada benim için..Salatada falan seçiyorum ama kısırda seçmem, mercimek köftesinde de seçmem. Nane çok güzel kokuyor ama yerken biraz garip geliyor bana..Pırasa yemeğini bol limonlu ve yanında da turp olunca yiyebiliyorum.Ebegümeci ismini sadece çiçek olarak biliyordum, hayatımda hiç yemedim.

2 0
paylaş
5 yorum
+1

Ben otçul biri olarak :) Otun her çeşidini severim. Kavurmasını da yerim, yemeğini de yerim. Bunların haricinde pazı, pancar sapının kavurması da güzel oluyo. Deneyin derim. Taze kereviz sapının yemeğini bile yedim, bana ot olsun yeter ki ;))

1 0
paylaş
3 yorum
+2

Ot yemeği seviyorum tabii ki,ebegümeci toplardı babannem mis gibi pişirirdi,kuzu kuzukulağıyla karışık.Yoğurt da çok yakışırdı.Tatillerde giderdik sevdirdi bize bu otları.Yeşil yapraklı sebzeleri hepsini seviyorum.Vitamin kalsiyum deposu.Çok pişirmeden özellikle de salata olarak tüketirsek vitamin değerleri de kaybolmaz.

2 0
paylaş
+1

Herkesin içinde bir ot yemeği sevdası vardır ben ısırgan otu roka severdim şevketi bostan otunun da yemeğini

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler