+1

Onlar normal kişilikler değildir. Psikolojik olarak sorunlu insanlardır. Onlarınkine aşk denilmez saplantı gibi bir durumdur. Aşık olan kişi kendine ve karşısındakine zarar vermez. Ondan gelen tüm sıkıntılara katlanır.

1 0
paylaş
+1

Bana bu konuda konuşulması zor geliyor. Kişilerin yaşanmışlıkları ve acı kaldırabilme düzeyleri farklı olabiliyor. Ama bence aşk için savaşılmalı. İntihar sadece bir kaybediştir, umutlarının tükendiğine işarettir. Aşk ise umuttur. Eğer umudun bittiyse belki aşkında bitmiştir. Belki intihar edenler aşk için değil, onun gidişi için bu yolu seçiyorlardır.

1 0
paylaş
0

Pek anlam veremiyorum doğrusu. Ne kadar seversen sev asla kendi hayatından vazgeçmemeli insan. Evet sevmek, aşık olmak gerçekten güzel şeyler ama körü körüne her şeyi hiçe sayarak olmaz, olmamalı. Aşk acısını intihar ederek dindireceği düşüncesiyle böyle bir şey yapıyor olabilirler.

0 0
paylaş
+1

Kendilerini öldürmekle sevdiklerini cezalandirmaya cicdan azabı cektirmeye çalışırlar. Öncelikle bilmek gerekir ki intihar bir yardım çığlığıdır. Öncesinde birçok davranışı ile birçok konuşması ile birey bunu belli eder" kendime zarar vermekten korkuyorum yaşamak anlamsız geliyor intihar dışında başka çare kalmadı gibi. Bu gibi ipuçlarının göz ardı edilmemesi gerekir. İntiharın çözüm yolu olduğu bilincine hakim olmuştur.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.