+2

Ben yapım gereği yardım isteyen bir insan değilim.. Bana manevi yardımda bulunabilecek biri yok, olsaydı da istemezdim zaten.. Maddi yardımı ise yapmaya hazır olan biri olsa bile istemem.. Dolayısıyla kendi çabamla ne yapabiliyorsam onunla yetinirim, onun dışında da sadece Allah'tan isterim ne olursa olsun.. Verirse de şükürler olsun, vermezse de.. Elbette bir sebebi vardır çünkü..

2 0
paylaş
+2

Maddi konularda kendimi idare ediyorum, başa çıkamayacağım durumla karşılaşmadım ama ailemden yardım isterdim.
Manevi konularda kimseden yardım beklemem, kendime destek olurum, kitap okurum genelde.

+1

Ben olursa olsun annem yardım eder

1 0
paylaş
+2

Genelde ailem yardım eder özellikle maddi sıkıntılarımda.. Onun dışında manevi olarak bir kaç kere annemle dertleştim bazen arkadaşlarıma anlatırım bazen de kimseye anlatmam içimde saklarım.. bazen denize anlatırım ama bana yardım etmez sadece dinler..

2 0
paylaş
+1

Annem ve arkadaşlarım yardım eder.

1 0
paylaş
+1

Maddi ve manevi bana desteğini esirgemeyen tek insanlar ailemdir. Ailem sayesinde şuan okuyorum, hayallerimi gerçekleştirmek adına en az benim kadar çaba sarf ediyorlar ve beni mutlu etmek adına ellerinden geleni yapıyorlar. Her konuda sadece ailemin desteğini görüyorum.

1 0
paylaş
+1

Maddi ve manevi sıkıntılar çekiyorsam Eğer bunu kendi ailem bana sağlar beni zor durumda bırakmamak için ellerinden geleni yaparlar Aslında böyle bir zorunlulukları yoktur Çünkü Her insan kendi ayaklarının üstünde durması gerekiyor hayatın zorlukları ile karşılaşıp onlara göğüs gelmesi gerekir Çünkü her zaman arkamızda ailemiz olmayacak Bu yüzden de maddi olarak kendimizi Güven altına alacak planlamalar yapmamız gerekir maneviyat ise Ailelerimiz arkamızda olmadığı zaman en yakın dostlarımız tarafından bize sağlanır.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.