+2

Kibirli olmak nedir?

    -   Diğer
2 0
5 yanıt   -  
+2

Kibirli olmak insanın kendini diğer insanlardan daha üstün görmesidir. Kibirli olmak çok yanlıştır çünkü hiç kimse birbirinden üstün değildir ve bütün insanlar eşittir.Bu yüzden hiç kimseyi küçük görmemek gerekir.

2 0
paylaş
+1

Kibirli olmak her zaman kendinin doğru bildiğini savunmaktır . En iyi ,en başarılı , en güçlü , en akıllı kendinin olduğunu sanmaktır.
Kibirli insanın genel özellikleri
İfadeleri donuktur. Hata yaptığını asla kabullenmek istemez, özür dilemez, yaptığı her alışverişte kazançlı olduğunu düşünür , kendi çıkarları doğrultusunda diğer insanların zarar görmesini önemsemez, en yakın arkadaşıyla küsse arkadaşsız kalsa ve arkadaşı ona bir adım atsa ona kibrine yenik düşerek bir adım gelemez . Kibir en büyük zayıflıktır.

1 0
paylaş
+1

Başkalarını beğenmeme, kendini diğelerin üstünde görme davranışı. Bir davranış olarak dışarıya yansıyabilir. Kendi içinde gizli büyüklenme hissine sahip olabilir.

+2

Kibir, dilimize Arapçadan geçmiş bir sözcüktür.. Kelime anlamı büyük olmak demektir.. Ancak dilimizde 'tekebbür' yani büyüklenmek anlamında kullanılır.. Kibirli olmak, kendini başkalarından büyük görmek demektir.. Başkalarını aşağı ve hakir görmese de kendini diğerlerinden daha büyük, önemli ve değerli görür.. Sonuçta hüsnü kuruntudan başka bir şey değildir :-)

2 0
paylaş
+3

Kibirlilik, insanın kendini olduğundan daha üstün görmesi ve bu üstünlüğü herkese ispatlama çabası içine girmesi durumudur. Bu tarz insanlar genellikle kendilerini olduğundan da küçük düşürürler. Bazen ters etki de yapabilir. Aşırı cüretkarlık şans eseri büyük bir başarıyı doğura bilir. Bu da kibir durumunu daha çok besler. Ama genellikle tam tersi durum söz konusu olur.

3 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.